Druhou adventní neděli vystoupí společně v sále spolkového domu Střelnice. Výtěžek z akce Zkoleduj se! pomůže spolku Za práva zvířat.

Zkoledovat se znamená pomáhat zpěvem. Výstižný název pro dobročinný počin party osmi herců ve složení Petr Vaněk, Martha Issová, Jan Meduna, Magda Borová, Ondřej Nosálek, Adéla Petřeková, Petra Kosková, Richard Fiala a 18 žáků z 5. B jež už několik týdnů nacvičují vánoční i nevánoční písně. „Celou třídu včetně mě příprava koncertu pohltila, některé děti překonaly samy sebe a popraly se s ostychem. Všichni máme velkou touhu pomáhat, jsme srdcaři. Přidali se k nám i spolužáci a učitelé z ostatních tříd a vyrobili nádherné vánoční drobnosti z hlíny, vlny či perníku, které budou ke koupi na jarmarku po skončení koncertu,“ prozradila třídní učitelka Hana Vondřičková.

Na pódium se postaví 9. prosince v 17 hodin. Jde o jeden ze čtyř koncertů po celé České republice a jediný v Jihočeském kraji. „V Táboře se tato akce koná poprvé, nejdůležitější myšlenkou je, že učíme děti pomáhat, aby se dívaly kolem sebe a přijaly myšlenku filantropie. Ony samy si totiž vybraly, komu peníze z koncertu věnují,“ vysvětlila Martina Suchá vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v táborském infocentru.

Výtěžek z koncertu i prodeje výrobků z následného jarmarku předají spolku Za práva zvířat, který pečuje o nemocná, opuštěná a týraná zvířata z Táborska.

Lenka Pospíšilová