Sobota: 

* 9 hodin, Tábor 
Dětem začínají jarní prázdniny, a tak Dům dětí a mládeže Tábor pro ně připravil několik akcí. Dnes si mohou přijít do ateliéru DDM uplést z pedigu originální jarní dekorace – kytičky, motýlky a zajíčky. S sebou je potřeba mít pracovní oděv a obuv na přezutí.

* 9 hodin, Březnice
Do Březnice se můžete vydat na jeden z prvních letošních maškarních průvodů. Sraz masek je v 9 hodin v kulturním domě. Průvod vyrazí tradičním směrem: „Bahenní ulice", končit bude na „Horní vsi". A večer se ještě můžete pobavit na zábavě v přísálí kulturního domu.

* 9 hodin, Bechyně
Pojďte na divadlo. Od pátku do neděle se koná ve velkém i malém sále kulturního domu otevřené setkání klasických amatérských divadelních souborů Perlení 2015. Dnes začíná první představení v 9 hodin, poslední ve 20.30 hodin a během dne se na přehlídce vystřídá celkem šest divadelních souborů. Poslední dva soubory předvedou svůj um v neděli  během dopoledne. Začátek v 9.30 hodin.

* 13 hodin, Tábor
Husitské muzeum zve na neobvyklou prohlídku starobylé radnice a sklepení. Čeká vás dobově oděná průvodkyně, s kterou navštívíte impozantní gotický sál staré radnice na Žižkově náměstí, vydáte se na dobrodružnou cestu středověkým podzemím, kde si na cestu budete svítit lucerničkami. Výprava do unikátních prostor táborské Staré radnice slibuje nevšední zážitek především rodinám s dětmi.

*13.30 hodin, Rataje
Nebo vezměte v sobotu odpoledne děti na maškarní bál. Nebudou chybět soutěže a dětská diskotéka.

* 19 hodin, Planá nad Lužnicí
Město Planá nad Lužnicí a sportovní kluby zvou do restaurace Maxim na sportovní ples. K tanci i poslechu bude hrát skupina Klávesy Band. Ples je nekuřácký.

* 19 hodin, Košice
Rovněž v Košicích se bude tančit. Místní sbor dobrovolných hasičů pořádá v kulturním domě svůj hasičský ples. K dobré náladě zahraje skupina Happy Band.

* 19 hodin, Tábor
Komunitní organizace CESTA pořádá v Ctiborově mlýně koncert. Přijedou italští Ronin, které doplní Safety first z Uherského Hradiště a Treme ze Strakonic.

* 20 hodin, Tábor
A něco pro milovníky diskoték. Dýza oldies & rock odstartuje ve 20 hodin ve Společenském centru Univerzita.