Pátek

Veselí nad Lužnicí
Od 18 hodin můžete načerpat vánoční atmosféru či inspiraci ve veselském kulturním domě. Dům dětí a mládeže totiž ve velkém sále po celý týden pořádá vánoční expozici. Své výrobky či služby zde nabízí celkem pětadvacet vystavovatelů. Navíc děti z domova mládeže si pro všechny návštěvníky připravily ukázky činností některých zájmových kroužků. Na výstavě si jako každý rok můžete koupit také výrobky dětí z dětského domova Radenín a klientů domova pro seniory TEP z Veselí nad Lužnicí. Otevřeno je od 8 hodin.

Tábor
Klaudius Kryšpín, bubeník známý z kapel Pražský výběr nebo Stromboli, se po dvou letech chystá opět do Tábora. Dnes od 19 hodin má v klubu Orion koncert a následně dvouhodinový seminář nejen pro bubeníky. „Bude to masakr!," říká Klauda Kryšpín, který si připravil skladby například od Simona Phillipse.

Tábor
V Jazz Gallery Charley se dnes uskuteční koncert dvou vynikajících kytaristů, absolventů HAMU, Vojtěcha Vrtišky a Ivana Boreše. Akce začíná ve 20 hodin.

Sobota

Chotoviny
V 8 hodin můžete zajet do Kulturního domu v Chotovinách, kde se otevře adventní řemeslný trh. Kromě něj se zde uskuteční také koncerty a vystoupení. Jako první se předvedou dětské soubory z Mladé Vožice a Chotovin. Od 15 hodin se můžete těšit na kytarové DUO Vojty Vrtišky a Karla Kobližky z občanského sdružení JAZZ LIVE.

Tábor
Zábavná jízda čeká na děti i jejich rodiče v v Táboře. Na trať do Bechyně opět vyjede historický elektrický vlak, ve kterém nebude chybět ani Mikuláš, čert a anděl. Z Tábora Elinka odjíždí v 10.20 hodin a z Bechyně pak ve 14.35 hodin.

Soběslav
V sobotu si můžete poslechnout adventní koncert v podání hudebně literárního seskupení HAMAVE. Začátek je v 16.30 hodin v kostele sv. Mikuláše v Nedvědicích. Adventní koncert secvičili i žáci a učitelé ze Základní umělecké školy Soběslav. Jejich vystoupení se koná v neděli v 17 hodin, v pátek 13. prosince v 18 hodin a ve čtvrtek 19. prosince v 17 hodin v kostele Českobratrské církve evangelické.

Tábor
V táborské zoo si v sobotu budete moci vytvořit adventní věnec. Od 11 hodin začne akce již tradiční komentovanou prohlídkou areálu. Ve 13 hodin poté pokračuje výrobou adventního věnce. S sebou si přineste vlastní korpus, svíčky a ozdoby, které chcete použít. Vázací drát a chvojí bude na místě volně k dispozici.

Stádlec
Sbor dobrovolných hasičů Stádlec spolu s Jednotou COOP Tábor pořádají na sále stádlecké hospody U Kyriánů vánoční besídku s nadílkou a loutkovým divadýlkem O dvou skřítcích. Akce se koná od 13.30 hodin.

Želeč
Čertovskou nadílku si nenechte ujít v Kulturním domě v Želči. Mikuláš, čert i anděl sem dorazí ve 14 hodin. Nebude chybět pohádka, hry, písničky a zábava. Ti, kteří řeknou básničku, čeká sladká odměna.

Malšice
O hodinu později, tedy v 15 hodin, se rozezní malšický kostel na náměstí vánočním koncertem pěveckého sezimoústeckého sboru Nokturno.

Tábor
Vánoční divadelní představení nazvané Smolíček na motivy klasické pohádky si připravilo Dívadlo Praha v Husitském muzeu v Táboře. V gotickém sále staré táborské radnice uvidíte, jak to je, když se Smolíček, pacholíček, obyčejný kluk a táta, který má moc práce, sešli v garáži. V inscenaci samozřejmě nebudou chybět zlaté parohy ani jezinky, nejzábavnější bytosti, kterým Smolíček nemá otevírat dveře. Jak vše dopadne se dozvíte od 15 hodin.

Tábor
Adventní koncert pro Klíček si můžete poslechnout v 15 hodin v Klokotech. Vstupné je dobrovolné a celý výtěžek poputuje na konto denního a týdenního stacionáře. Adventní písně zazní v podání Komorního sboru ZUŠ Oskara Nedbala pod vedením Heleny Boučkové.

Radimovice u Želče
V 16 hodin začíná adventní koncert pro Rolničku v malém sále sokolovny v Radimovicích u Želče.

Želeč
Adventní koncert pro Rolničku se uskuteční od 18 hodin ve místním Špejcharu. Na programu je nejen povídání o adventu a Vánocích v životě a duši našich předků s Richardem Vlasákem, ale také hra na klasickou kytaru v podání Josefa Odradovce. Po koncertu si bude možné zakoupit dárky z dílny soběslavské Rolničky.

Planá nad Lužnicí
Moravský večer s Cimbálovou muzikou Josefa Marečka. To je akce, která začíná v sobotu ve 20 hodin v restauraci Maxim. Vstupenky lze sehnat na sekretariátu starosty.

Tábor
Finský kotel je název akce, kterou pořádá Muzeum loutkářského umění v Táboře. Cílem je představit severskou kulturu, proto bude v od 20 hodin v muzeu vyprávět, promítat i hrát Esko Mäkinen. V neděli se od 20 hodin koná večírek, kde Mäkinenova kapela interpretuje písničky a balady nejen z Karelie, Laponska a námořnické osady. V úterý 10. prosince od 20 hodin nabízí muzeum starofinské vánoční a lidové hry. Vstupné na všechny akce je dobrovolné.

Tábor
V Recykle music baru se v rámci svého unplugged tour zastaví kapela Wohnout. Koncert bude naprosto výjimečný. Poprvé za celou historii kapely si totiž fanoušci můžou vyslechnout své oblíbené písně v akustických verzích. Během turné kapela zahraje celkem ve dvanácti divadlech a klubech. V Táboře zahrají dnes ve 21 hodin.

Neděle

Horky u Tábora
První adventní zpívání se koná od 14 hodin u kapličky na starých Horkách. Zajděte se příjemně naladit na vánoční notu, zazpívat si a dát si něco dobrého na zahřátí.

Nadějkov
Jestli máte doma věci, které nevyužijete, můžete je prodat v neděli na vánočním trhu v Nadějkově. Akce se koná od 10 do 16 hodin v restauraci U Jandů.

Kvasejovice
V 16 hodin se v kvasejovickém hostinci koná čertovsko-mikulášská besídka. Zvány jsou nejen děti.

Bechyně
Žáci a učitelé ZUŠ Václava Pichla zvou na představení Vánoční strom, tradiční punč, čaj a vánočku. Akce se koná od 17 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Jonáš Chytráček