Přepadení se mělo podle poškozeného muže, který volal na linku 158, odehrát kolem páté hodiny ranní u klubu Apollo v Sezimově Ústí. „Na místo okamžitě vyjeli táborští policisté, kterým napadený padesátiletý muž oznámil, že byl v klubu Apollo, kde se bavil a popíjel alkohol. Kolem páté hodiny ranní měl dle jeho slov opustit tento podnik a na ulici se bavit s nějakou ženou. V ten moment ho mělo několik útočníků napadnout zezadu a brutálně ho zbít," tlumočí prvotní výpověď policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Nedaleko Choustnické ulice v Táboře v pondělí 19. února hrozil muž sebevraždou v kolejích, strážníkům se povedlo ho dostat do bezpečí.
V Táboře hrozil muž sebevraždou. Z kolejiště ho zachránili strážníci

Muž také tvrdil, že při útoku přišel o černou látkovou tašku, ve které byly klíče a peněženka. „Policisté na případu intenzivně pracovali, prověřili záznamy z kamerového systému, zajistili řadu stop a svědeckých výpovědí. Šetřením bylo ale jednoznačně prokázáno, že k činu nedošlo. Z šetření a svědeckých výpovědí vyplynulo, že muž při odchodu z klubu sám bez cizího zavinění spadl ze schodů. Tašku domů nedonesl, protože ji cestou ztratil. Tu nalezl v ranních hodinách náhodný chodec na chodníku před jedním z domů v ulici Jana z Ústí a předal ji s veškerým obsahem policistům. Ti ji posléze předali majiteli," popisuje mluvčí další dění.

A co na to údajná oběť brutálního útoku, které policisté na začátku vyšetřování naměřili dvě promile alkoholu v dechu? „Po předestření výsledků šetření oznamovatel policistům uvedl, že se pouze domníval, že byl přepaden a oloupen, protože neměl u sebe své věci. Rovněž sdělil, že si na žádný konflikt či napadení nepamatuje, a že tašku mohl někde zapomenout. Rozhodně prý nemůže tvrdit, že byl okraden," uzavírá Lenka Pokorná.