O případu informovala policejní mluvčí Lenka Pokorná. Na místo okamžitě vyjeli táborští policisté, kterým napadená devětadvacetiletá žena barvitě popsala, jak se celé přepadení odehrálo.

"Na uvedeném místě krátce po desáté hodině večerní k ní údajně přistoupili zezadu dva cizinci. Jeden z nich se s ní začal přetahovat o kabelku se slovy davaj. Žena svou kabelku pevně svírala. Muži prý zanechali svého jednání a utekli až ve chvíli, kdy je vyrušil neznámý muž, který venčil svého psa a křikl na ně, aby ženu nechali být," vykreslila údajný incident Lenka Pokorná.

Přepadení Ukrajincem s nožem u bankomatu v Táboře? Policie nic takového nešetří.
Přepadení Ukrajincem s nožem u bankomatu v Táboře? Policie nic takového nešetří

Pokračovala, že policisté následně prověřili údajné místo činu, záznamy z kamerových systémů a uskutečnili řadu svědeckých výpovědí. "Informace, které policisté získali, byly v mnoha bodech ve zjevném rozporu s výpovědí oznamovatelky. Šetřením bylo zjištěno, že k činu tak, jak ho žena popisuje, nemohlo dojít. Policisté ji proto vyzvali k doplnění dalších informací. Žena policistům přiznala, že měla den blbec, a že neví, proč si přepadení vymyslela. Svého jednání lituje," dodala mluvčí a doplnila, že policejní komisař rozhodl o odložení věci, neboť se čin nestal.

S podobným případem se muži zákona zabývali i v uplynulém víkendu, kdy je na pomoc v sobotu 17. února nad ránem volal podnapilý padesátník ze Sezimova Ústí a vylíčil jim, jak jej brutálně napadlo a okradlo několik útočníků. Z šetření a svědeckých výpovědí ale vyplynulo, že muž při odchodu z klubu sám bez cizího zavinění spadl ze schodů.