Policisté tento týden informovali o krádeži sportovního luxusního automobilu značky Porsche 718 Cayman GT4 a zároveň sdělili, že kriminalisté na případu neustále intenzivně pracují, co přineslo své ovoce.

Táborským kriminalistům se podle mluvčí policie Lenky Pokorné podařilo rozkrýt další majetkovou trestnou činnost mladšího z obviněných v kauze Porsche, a to dvaatřicetiletého muže z Táborska. "Policisté mu kladou za vinu, že se měl v době od března do 5. dubna několikrát vloupat do jednoho z domů na Vltavotýnsku. Po násilném překonání dveří se měl dostat do zimní zahrady a následně do obytných prostor. Prohledat měl i zahradní domek a garáž. Dalo by se říci, že v domě a přilehlých budovách bylo odcizeno vše, co odcizit šlo. Dále policisté zjistili, že měl odcizit i osobní vozidlo značky Audy A3 Cabriolet. Škoda byla odhadnuta na více než jeden milion korun," uvedla Lenka Pokorná.

Táborští kriminalisté dopadli pachatele krádeže drahého sporťáku. Na snímcích jsou odcizené auto a záběry z domovních prohlídek.
Přívěs ukrýval ve svých útrobách drahý sporťák ukradený v Německu

Pokračovala, že v souvislosti s touto trestnou činností byla zadržena a následně obviněna i šestadvacetiletá žena z Táborska, a to ze spáchání přečinů porušování domovní svobody formou spolupachatelství a legalizace výnosu z trestné činnosti.

"Při domovních prohlídkách byla zajištěna podstatná část odcizených věcí, včetně zmíněného automobilu," doplnila mluvčí policie. Obviněné ženě hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi.