Jak informovala policejní mluvčí Lenka Pokorná, v pondělí 15. dubna odpoledne v Soběslavi prováděla hlídka kontroly na silnici číslo 1/3. Pak si všimla rychle jedoucí Škody Octavia mířící od Veselí nad Lužnicí směrem na Klenovice.

"Policisté se rozhodli, že vozidlo a jeho řidiče zkontrolují. Jakmile se za ním vydali, jeho řidič šlápl na plyn a začal policistům ujíždět. Hlídka ve služebním voze použila při stíhání ujíždějícího zvukové i světelné výstražné zařízení a rozsvícený nápis STOP POLICIE. Řidič ale zareagoval zrychlením," popsala začátek dramatických okamžiků Lenka Pokorná.

Řidič za volantem usnul. Zablokoval vjezd do táborské ulice Dukelských bojovníků.
Řidič usnul v autě. Zablokoval vjezd do ulice a ostatní marně troubili

Pokračovala, že řidič ulicemi Soběslavi se proháněl rychlostí téměř 150 kilometrů v hodině. Pak z hlavní silnice odbočil vlevo směrem na obec Vesce. "Na mostě však nezvládl řízení a auto narazilo do svodidel a zábradlí. Uvnitř cestovali tři lidé, jedna žena a dva muži. Policisté okamžitě na místo zavolali zdravotníky ke zraněné ženě a hasiče k zajištění vozidla proti požáru a na úklid vozovky," doplnila Lenka Pokorná.

Zkoušený řidič začal v Soběslavi ujíždět policejní hlídce. Havaroval na mostě.Zkouřený řidič začal v Soběslavi ujíždět policejní hlídce. Havaroval na mostě.Zdroj: Policie ČR

Pětatřicetiletý (ne)řidič policistům podle ní následně uvedl, že se snažil ujet, protože nevlastní řidičský průkaz a navíc si měl před jízdou zapálit údajně jednoho jointa marihuany. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. "Dále se muž podrobil orientačnímu testu na drogy, který byl pozitivní na THC. Následně byl převezen do nemocnice na vyšetření, které je spojeno s odběrem biologického materiálu. Právní kvalifikace případu se bude odvíjet od znaleckého posudku," naznačila další postup policejní mluvčí a podotkla, že byl hříšník i v minulosti řešen pro obdobný skutek.