Jak přiblížil tiskový mluvčí táborských strážníků Pavel Šimek, dispečink Městské policie Tábor v uvedený čas přijal oznámení o podivném chování osoby, která delší dobu postávala v prostoru kolejí v blízkosti Choustnické ulice. „Operační strážník na místo okamžitě vyslal hlídku a informoval o situaci výpravčího Českých drah. Strážníci muže nalezli prakticky okamžitě. Po jejich výzvě dobrovolně opustil kolejiště a nechal se odvést do bezpečí,“ popsal.

Strážníci Městské policie Tábor Petr Bohuslávek (54) a Jiří Rýc (27) poskytli bezodkladnou přednemocniční péči zraněnému muži na kolejích v zastávce Čápův Dvůr.
Strážníci z Tábora zvládají první pomoc, potvrdili si to v praxi

Posléze na místo dorazili i záchranáři zdravotnické záchranné služby a převezli nešťastníka na psychiatrické oddělení táborské nemocnice.

Opakovaná výhružka

Následně vyšlo najevo, že už předtím měl týž člověk úmysly připravit se dobrovolně o život. „Dotyčný hrozil sebevraždou již v odpoledních hodinách na jiné trati,“ dodal Pavel Šimek.

Jak serveru jcted.cz potvrdil mluvčí policie Milan Bajcura, jednalo se o stejného člověka, kterého policisté spolu s hasiči hledali po 16. hodině na kolejích v úseku Tábor - Planá nad Lužnicí. Kvůli pátrání byl v té době zastaven provoz na železnici.