Krátce po 10. hodině dopoledne na místo požáru mířily dvě cisterny ze soběslavské hasičské stanice. Na pomoc přijeli místní hasiči i jednotka sboru dobrovolných hasičů z Tučap.

Jak na místě řekl velitel zásahu Martin Mareš, hořel nákladní automobil, ale soběslavští profíci požár dostali do několika minut pod kontrolu a mohli pro dostatek sil a prostředků odeslat tučapskou posilu zpět na základnu. „Kompletní informace ještě nemáme, požár už je ale lokalizován. Chystáme ještě průzkum termokamerou a nahlášení likvidace,“ konstatoval v půl jedenácté.

Ráno se stala nehoda na D3 u Soběslavi. Ilustrační foto
Na dálnici u Soběslavi se převrátilo auto a začalo hořet. Komunikace je uzavřena

Událost se obešla bez zranění. „Řidič přijel a při vykládce recyklovaného asfaltu zjistil, že se mu kouří za kabinou. Pokusil se to uhasit hasicím přístrojem z kabiny, to nezvládl, tak opustil automobil a zavolal jednotku,“ shrnul Mareš.

Na místě hasiči zasahovali s požární cisternou CAS 20 Scania, na uhašení postačil jeden proud C od rozdělovače, proudnice 1C52, 2C42 a máčedlo. Kvůli hustému kouři a zplodinám hasiči zasahovali v dýchací technice. Příčina požáru je předmětem vyšetřování.