O případech informoval na sociální síti facebook mluvčí Městské policie Tábor Pavel Šimek.

Poškozená lavička i hradba

Hradební prostor Velký Šanc je momentálně až do odvolání nepřístupný kvůli vandalismu. Jak již Deník informoval, neznámý pachatel zde vytrhal žulové desky ze zdi nad parkem na Tržním náměstí a naházel je dolů.

K úhoně také přišla lavička v Holečkových sadech, které chybí dvě prkna. Jedná se lavičku u dětského hřiště pod základní školou.

close Poškozená lavička v Holečkových sadech. info Zdroj: Archiv města zoom_in Poškozená lavička v Holečkových sadech.

Jeden vandal vypátrán

Poškozená skleněná výplň přístřešku autobusové zastávky MHD Černé mosty neunikla pozornosti strážníka jdoucího v sobotu ráno kolem do zaměstnání. "Ze záznamu kamerového systému se podařilo zjistit nejen dobu, kdy k vandalskému činu došlo, ale i osobu pachatele. Ten je strážníkům dobře znám z předchozích zákroků a po vyčíslení škody se bude zpovídat z poškození cizího majetku," naznačil mluvčí strážníků.

Incident v ateliéru

Na Starém Městě minulý týden řešili strážníci krátce po půlnoci konflikt v jednom ateliéru. "Zasahující hlídka zjistila, že uvnitř provozovny došlo k hádce a následnému fyzickému napadení majitelky jejím podnapilým přítelem. Při incidentu také došlo k poškození zařízení ateliéru. Agresor měl v tu chvíli 1,4 promile alkoholu v dechu," uvedl Pavel Šimek.

Oslava dne dětí alkoholem

V sobotu 1. června v podvečer jedenáctičlenná partička mládeže se u mateřské školy ve Světlogorské ulici zřejmě rozhodla oslavit Mezinárodní den dětí, ale po svém. "K tomuto účelu si z areálu školky, jak se říká, zapůjčili přes plot několik laviček a dva plnoletí z party zajistili dostatečný přísun alkoholických nápojů," popsal Pavel Šimek. Oslava se samozřejmě neobešla bez hluku a nepořádku v okolí, proto brzy nato dorazily i hlídky strážníků a policistů. "U osmi mladistvých strážníci provedli dechové zkoušky, jejichž výsledky byly ve všech případech pozitivní a pohybovaly se v rozmezí od 0,13 do 1,59 promile alkoholu," doplnil mluvčí strážníků s tím, že případem se nyní bude zabývat správní orgán a také odbor sociálních věcí městského úřadu.