Jak informovala policejní mluvčí Lenka Pokorná, celý případ začal vloni pár dní před vánočními svátky. "Na jednom z parkovišť na Pražském sídlišti v Táboře byl nalezen podezřelý přívěs na přepravu vozidel se skříňovou nástavbou. Vzápětí policisté zjistili, že jeho útroby skrývají sportovní luxusní automobil značky Porsche 718 Cayman GT4 a čtyři kompletní kola k vozidlu BMW v závodní verzi. Operativní činností se podařilo zjistit, že přívěs s luxusním vozem byl odcizen v Německu, konkrétně v Bavorsku," popsala Lenka Pokorná událost, od které se začalo odvíjet další dění.

Táborští kriminalisté mimo jiné dokázali, že umí vyřešit případy nejen na svém teritoriu, ale i ty, které přesahují hranice našeho státu.

Ilustrační foto.
Obyvatelé sídliště si stěžovali na opilou mládež. Jednalo se o dětské herce

V uplynulých dnech totiž v souvislosti s případem zadrželi ve spolupráci se zásahovými jednotkami Jihočeského a Moravskoslezského kraje tři muže. "Dva ze zadržených byli obviněni z krádeže formou spolupachatelství," uvedla Lenka Pokorná a pokračovala, že dvaatřicetiletý muž z Táborska byl ještě obviněn pro přečin neoprávněné užívání cizí věci. Šestačtyřicetiletý muž z Ostravska si na svůj účet ještě připsal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Na krádež auta měl kradenou dodávku

Vyšetřování podle jejích slov ukázalo, že mladší z mužů měl využít ke krádeži přívěsu dodávkový automobil, kterého se měl neoprávněně zmocnit v jedné z půjčoven automobilů v Českých Budějovicích. Obviněný muž z Ostravska měl zase podle mluvčí policie řídit vozidlo i přesto, že mu byl uložen několika rozhodnutími soudů a správních orgánů zákaz řízení všech vozidel. Nutno podotknout, že oba výtečníci byli i v posledních třech letech potrestáni pravomocným rozsudkem soudu.

Ilustrační foto.
Podvodníci číhají na své oběti na internetových stránkách. Užívají falešné weby

"Doposud zjištěná škoda přesahuje 10 milionů korun. Lze ovšem předpokládat, že jejich trestná činnost je rozsáhlejší, a že se tudíž nejedná o konečnou sumu. Kriminalisté na případu neustále pracují," dodala Lenka Pokorná s tím, že byl podán státnímu zástupci podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby, který soud akceptoval. Pachatelům hrozí v případě odsouzení až osmileté vězení.