Policistům Územního odboru Tábor se jim podařilo odhalit pachatele loupežného přepadení a další majetkové trestné činnosti, ke které docházelo v lednu letošního roku. Jak informovala policejní mluvčí Lenka Pokorná, policisté postupně i díky své místní znalosti a zkušenostem získali řadu informací a indicií, které je dovedli ke dvěma mužům ve věku 44 a 33 let. Oba muži jsou z Táborska a již v minulosti měli se zákonem co dočinění.

Povedená dvojice měla podle mluvčí v polovině ledna po vzájemné domluvě zamaskovaná a ozbrojená nožem a šroubovákem přepadnout obsluhu benzínové čerpací stanice ve Veselí nad Lužnicí. "Odtud měli odjet kradeným vozidlem. Z lupu si měli odnést peníze a cigarety," popsala Lenka Pokorná.

Ilustrační foto
Zloděj řádil na poliklinice ve Veselí nad Lužnicí, v noci vypáčil vstupní dveře

Doplnila, že každý ze zadržených páchal trestnou činnost zejména majetkového charakteru i samostatně.

"Čtyřiačtyřicetiletý muž má mít na svědomí krádež vozidla v Táboře, která předcházela loupežnému přepadení ve Veselí nad Lužnicí. Dále měl odcizit registrační značku z vozu v Třeboni a tři loga z aut v Táboře," vypočítává aktivitu jednoho z obviněných.

Třiatřicetiletý muž se pak orientoval na vloupačky. Na kontě mu "přistálo" vloupání do Mateřské školy v Sezimově Ústí, do rodinného domu v Soběslavi, dále odcizení jízdního kola u nádraží ČD ve Veselí nad Lužnicí a neoprávněné vniknutí na oplocený pozemek ve Veselí.

Vloupání - Ilustrační foto
Ve školce v Sezimově Ústí řádil zloděj, neušetřil ani domeček na hračky

Celková škoda byla vyčíslena na více než 130 tisíc korun.

V uplynulých dnech spadla klec a pro oba muže si přišla do jejich domovů jihočeská zásahovka společně s táborskými kriminalisty a policisty. "Oba jsou v současné době obviněni ze spáchání trestných činů loupež, krádež a poškození cizí věci. Mladší byl navíc obviněn i z porušování domovní svobody. Výše uvedeného jednání se měli dopustit i přesto, že byli za obdobné činy v minulosti pravomocně odsouzeni a potrestáni," pokrčovala Lenka Pokorná s tím, že státní zástupce akceptoval návrh stíhání vazebně.

V případě odsouzení jim hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.