Jak informoval mluvčí jihočeských celníků Radek Kréda, na základě toho v rodinném domě zadrželi 1707 kusů zboží. "Jednalo se o 17 párů obuvi, 1 392 kusů textilního zboží a 298 kusů ostatního zboží, jako jsou oděvní doplňky, hodinky a podobně," uvedl s tím, že prodejem tohoto zboží by majitelům jednotlivých ochranných známek vznikla škoda přes 2,2 milionu korun.

Pokračoval v tom smyslu, že internetové prostředí není anonymní a aktivity spojené s nelegální činností může na sociálních sítích sledovat i orgán dohlížející na dodržování zákonů. A v případě nakládání se zbožím, které porušuje práva duševního vlastnictví, zasáhnout. O tom se žena z Táborska přesvědčila takzvaně na vlastní kůži.

"Pracovníci oddělení dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Jihočeský kraj svou činností ukázali, že se umí pohybovat jak v terénu na provozovnách a skladech, tak i ve virtuálním prostoru nejen na sociálních sítích," naznačil mluvčí.

Zadržené zboží podle jeho slov skončilo ve skladu celního úřadu. Osobě, která nakládala se zbožím porušujícím práva duševního vlastnictví, hrozí v případě přestupkového řízení pokuta až do výše 10 milionů korun. "V případě, že se majitelé ochranných známek rozhodnou využít takzvaný zjednodušený postup se souhlasem prodejce zboží, bude zboží zlikvidováno," doplnil.