Jak informoval mluvčí jihočeských celníků Radek Kréda, na základě toho v rodinném domě zadrželi 1707 kusů zboží. "Jednalo se o 17 párů obuvi, 1 392 kusů textilního zboží a 298 kusů ostatního zboží, jako jsou oděvní doplňky, hodinky a podobně," uvedl s tím, že prodejem tohoto zboží by majitelům jednotlivých ochranných známek vznikla škoda přes 2,2 milionu korun.

Pokračoval v tom smyslu, že internetové prostředí není anonymní a aktivity spojené s nelegální činností může na sociálních sítích sledovat i orgán dohlížející na dodržování zákonů. A v případě nakládání se zbožím, které porušuje práva duševního vlastnictví, zasáhnout. O tom se žena z Táborska přesvědčila takzvaně na vlastní kůži.

Celní kontrola na Táborsku.
Jihočeští celníci inkasovali od dlužníka přes 85 tisíc na neuhrazených pokutách

"Pracovníci oddělení dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Jihočeský kraj svou činností ukázali, že se umí pohybovat jak v terénu na provozovnách a skladech, tak i ve virtuálním prostoru nejen na sociálních sítích," naznačil mluvčí.

Zadržené zboží podle jeho slov skončilo ve skladu celního úřadu. Osobě, která nakládala se zbožím porušujícím práva duševního vlastnictví, hrozí v případě přestupkového řízení pokuta až do výše 10 milionů korun. "V případě, že se majitelé ochranných známek rozhodnou využít takzvaný zjednodušený postup se souhlasem prodejce zboží, bude zboží zlikvidováno," doplnil.