Příliv domácích zásahů do sítě asijského soupeře se nakonec zastavil na šestnácti gólech, což je pro hosty vzhledem k počtu střel směřujících na jejich branku milosrdný počet. Příjemným překvapením byla vysoká návštěva, která se v neobvyklém úterním termínu přišla na exotického soupeře podívat.

Už od začátku bylo jasné, že tentokrát nebude mít favorit cestu za „povinnou“ výhrou nikterak trnitou. Ze čtyřiatřiceti střel na vyčerpaného gólmana Xiu se jich gólově ujalo sedm. Hosté poprvé vyzkoušeli pozornost mrznoucího brankáře M. Nováka až v polovině 16. minuty, ale jejich pokus představoval jen čárku do statistik.

Ve druhé části dodrželi táborští hráči sedmibrankovou normu a po dvou dvacetiminutovkách vedli už 14:0. V poslední periodě se tento mohutný brankový příliv zbrzdil a kohouti už se spokojili jen se dvěma góly, které vtiskly nemilosrdnému skóre definitivní podobu.

HC TÁBOR – CHINA GODLEN DRAGON 16:0 (7:0, 7:0, 2:0)

Branky: 5. Jan Bárta (Skočovský, Šulek), 6. Jiří Bárta (Zayml, Černý), 6. Pechánek (Kadilák), 8. Šulek (Jan Bárta, Seidl), 14. Skočovský (Šulek), 15. Jiří Bárta (Zayml, Březina), 16. Dančišin (Havelka), 25. Šulek (Jan Bárta, Dvořák), 28. Havran (Šulek, Skočovský), 32. Jiří Bárta (Zayml, Dvořák), 34. Heřman (Pejchal, Dančišin), 36. Kadilák (Prášek, Černý), 37. Havran (Heřman, Pejchal), 40. Prášek (Pechánek, Černý), 43. Jiří Bárta (Březina, Radoš), 46. Zayml (Jiří Bárta, Havelka), rozhodčí: Kraval - Hnát, Teršíp, vyloučení: 2:7 - navíc Xiaodong Wang 10 minut OT a do konce utkání, využití: 3:0, střely: 94:11, 961 diváků.

HC TÁBOR: M. Novák (D. Novák) – Černý, Havelka, Havran, Bouška, Skočovský, Radoš, Dvořák – Pejchal, Dančišin, Heřman – Šulek, Jan Bárta, Seidl – Jiří Bárta, Zayml, Březina – Prášek, Pechánek, Kadilák.

Hodnocení asistenta trenéra HC Tábor Miloslava Čecha: „Se soupeřem už jsme udělali zkušenost v prvním kole. Věděli jsme, že dobře bruslí a může být houževnatý, ale na druhé straně má velké problémy s organizací hry. Hráči byli na takové utkání připravení a my jsme je snažili namotivovat tak, aby nedošlo k jakémukoliv podcenění, a naopak šli za tím, aby si zvedli sebevědomí. Pozitivní je, že kluci neochabovali ve snaze dostávat se do šancí a dávat góly. Hra je bavila, což jsme v prvním utkání trochu postrádali, a proto bylo skóre takhle vysoké. Úplně stejně se teď musíme nachystat na sobotní zápas. Viděli jsme ve hře dost věcí, které chceme zlepšit. Budeme na nich pracovat a sobotní zápas je ideální možností, jak si je vyzkoušet a zažít.“

V sobotu od 18 hodin se oba soupeři utkají na táborském ledě znovu.