Táborské mužstvo prohrávalo od 5. minuty 0:1 po přesné střele Krutiše z prostoru mezi kruhy. To byl nadlouho jediný gólový okamžik. Hosté od Jordánu byli v defenzívě poměrně obezřetní, a navíc měli v brance výtečně chytajícího debutanta Milana Řehoře. Na druhé straně se ovšem sami dostávali k ohrožení branky Jekela jen sporadicky, což často zapříčinily problémy při zpracování puku s drobné, leč velmi nepříjemné chyby

Druhou třetinu zahájilo skvělé střídání první táborské formace v čele s Matušíkem, kterému ovšem Jekel první pokus zneškodnil a vzápětí mířil kapitán hostů jen do boční tyče. Poté ale sklouzl zápas do původních kolejí, s tím rozdílem, že na ve druhé části na rozdíl od té první nepadl žádný gól. Domácí k němu měli hodně blízko především na začátku 30. minuty, kdy si uniknuvší matador Rytnauer vykoledoval na faulujícím táborském hráči trestné střílení, ovšem na svého někdejšího parťáka z dresu Dukly Jihlava Řehoře nevyzrál. Puk sice do branky dopravil, ale provinil se proti pravidlům a stav utkání zůstal beze změny, tedy 1:0.

Před poslední dvacetiminutovkou zůstal výsledek otevřený a Táborští se mohli zkusit nadechnout k náporu. Už v čase 42:36 jim ale vzal vítr z plachet Horký, který se po buly v pásmu Tábora vynořil u levé tyče Řehořovy klece a dopravil puk za záda gólmana hostů – 2:0. Zbytek střetnutí už si v pohodě hrající budějovický tým pohlídal a při závěrečné power play táborského týmu zpečetil
Rytnauer do prázdné branky konečný výsledek utkání v poměru 3:0.

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – HC TÁBOR 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 10. Krutiš (Rytnauer, Horký), 43. Horký (Krutiš, Kabelka), 60. Rytnauer (Horký). Rozhodčí: Held - Urubčík, Komínek. Vyloučení: 2:2 - navíc Rytnauer (M. Budějovice) neproměnil trestné střílení. Využití: 0:0. Diváků: 465.
SESTAVY – HC Moravské Budjěovice 2005: Jekel - Trnka, Pelikán, Kadela, Peroutka, Kabelka, Kliment, Jurnečka - Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Caha, Bulín, Krutiš. HC Tábor: Řehoř - Havran, Tesař, Černý, Hajič, Dvořák, Duben, Košař - Blažek, Matušík, Heřman - Březina, Zayml, Hrala - Prášek, Pechánek, Kadilák.

Hodnocení trenéra - Miloslav Čech, asistent trenéra HC Tábor: „Utkání v Moravských Budějovicích jsme nerozehráli špatně, byť jsme po jednom zaváhání dostali gól. Jinak ale v naší hře poměrně fungovaly věci, které po hráčích chceme. Druhé třetiny pro nás bývají problematické, ale tentokrát jsme ji zahráli perfektně. Bohužel chybělo to podstatné, a to větší počet šancí, ze kterých bychom mohli pomýšlet na gól. V poslední třetině si soupeř perfektně hlídal střelecký prostor kolem své branky a šlo jen těžko vystřelit nebo ohrozit branku. Třetí gól jsme dostali do prázdné branky poté, co jsme zkusili hru bez brankáře. Zápas nakonec nemůžeme hodnotit vyloženě negativně. Objevily se tam i dobré věci a věříme, že se to bude dál a dál zlepšovat. Za vyzdvihnutí rozhodně stojí výkon Milana Řehoře, ale i domácí gólman Jekel chytal výborně, a právě on má prý velký podíl na tom, že se domácí po špatném začátku takhle zvedli a uhráli už sedm vítězství v řadě.“