Prostřednictvím webu Táborského deníku mohoufandové táborského hokeje již tradičně sledovat průběh a zákulisí tohoto duelu. Podaří se v něm táborskému týmu napravit dojem z pokaženého domácího střetnutí proti Kadani? Už po první třetině, která začne za necelých dvacetminut,budeme moudřejší.

18.02

Po úvodní dvacetiminutovce hrají táborští se znojemskými Orly 1:1. V první části hry předvedli hostující hráči velmi bojovný výkon a snažili se hrát maximálně zodpovědně. To platí i v případě tří přesilových her soupeře, kterým museli čelit. Naopak sami ve své první početní převaze udeřili; po spolupráci Kudrny a Špergera putoval puk do skurmáže před Horčičkovou klecí a tam slavil úspěch důraz obránce Petráčka. Bohužel jen o chvíli později se dostali Jihomoravané do přečíslení dva na jednoho a Beroun s přispěním lehké teče soupeřovy hole vyrovnal.

"S touto třetinou můžeme být spokojeni. Kluci vesměs odehráli podle našich představ. Škoda jen vyrovnávajícího gólu," řekl asistent trenéra HC Tábor Arpád Györi.

Fanouškům ještě dlužíme sestavu táborského týmu: Chytá Halmoši- Kudrna, Petráček, Havran, Lukáč, Černý, Zíb, Koktan, Kanov - Nedorost, Šperger, Kocar -Török,Kostourek,Andres - Mrkvička, PadělekKrätzer-Heřman, Štrba, Ježek

Zásahy brankářů: Horčička (Znojmo)- 5, Halmoši (Tábor) - 10

18.45

Jihočeši bojují o výsledek jako lvi a po druhé třetině hrají v aréně Hostan s domácím celkem nerozhodně 2:2.V úvodu prostřeního dějství se ocitli pod mírným tlakem soupeře, ale v 6. minutě znovu udeřili. Po závaru před Horčičkou se odrazil puk na hokejku Padělka a ten ho pohotově usměrnil do odkryté klece - 1:2. Bohužel pro hosty se však opakoval scénař z první třetiny. Znojemští hráči se po odraženém puku dostali znovu do situace dva na jednoho a Halmošim vyraženou dělovku Hrni vrátil do sítě Hradecký - vyrovnáno 2:2.

Ve zbytku druhé části měl gólman Orlů více práce než jeho protějšek. Táborské mužstvo dostalo protivníka do úzkých zejména při své přesilové hře, ale při střele Černého zazvonila horní tyč Horčičkovy svatyně (při stejném střídání měli hosté další dvě šance). V samém závěru třetiny se totéž událo i na druhé straně, kdy konstrukce zacinkala i za Halmošim.

Za druhou třetinou se ohlíží útočník JakubKrätzer: "Zatím hrajeme ve Znojmě dobrý zápas a daří se nám plnit stanovenou taktiku.Musíme se nadále soustředit na své povinnosti a hrát zodpovědně zezadu. Je škoda, že jsme ze svých šancí nedali ještě další gól."

Zásahy brankářů: Horčička - 13,Halmoši 9,

19.50

Táborští hokejisté se tentokrát nemají vůbec za co stydět, přesto na potřebné a cenné body nedosáhli. První úder inkasovali na konci 45. minuty, kdy nechali příliš prostoru Říhovi a to nejen při jeho individuální akci, ale především při dorážce před brankou. Úpornou snahu Jihočechů o vyrovnání zmrazila 51.minuta, ve které postupoval Hradecký od mantinelu sám na Halomošiho a trefil přesně prostor nad jeho levým ramenem. Stav 4:2 vydržel na ukazateli skóre až do konce, což bylo pro táborské mužstvo tentokrát poměrně kruté.

V sobotu od 18 hodin hostí HC Tábor na domácím stadionu Horáckou Slávii Třebíč.