Táborský deník profanoušky znovu připravil seriálpřímých vstupů, prostřednictvím kterých nahlédne do zákulisí každého zápasu HC Tábor doma i venku. Připravena jsou přestávková hodnocení s ohlédnutím zadosavadním průběhem střetnutí i s ohlasy jeho přímých aktérů.

Táborské mužstvo se vypravilo k úvodnímu duelu nové sezony na ledústředního favoritasoutěže z Ústí nad Labem. Těžší premiéru si svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose a Arpáda Györiho sotva mohli představit. Jak v ní obstojí?

Táborští nastoupiliv této sestavě:Čech- Kudrna, Koktan, Kanov, havran, Černý, Zíb, Petráček- Nedorost, Šperger, Kocar-Kostourek, Štrba, Vild-Mrkvička, Padělek,Krätzer- Heřman,Červený, Ježek. Hostujícímu týmu chybí v tomto střetnutí obránce Lukáč a útočníkTörök, u kterých se nestihla vyřešit administrativa.

Hosté v úvodu nevyužili přesilovou hru. Vzápětí měli stejnou možnost Ústečtí Lvi a přesto, že ji nevyužili, nastartovali obrovský tlak. Hned př další početní převaze zůstal u tyče osamocený Hovorka a neomylně poslal Severočechy do vedení. Navzdory dalším příležitostem domácího týmu se už skóre nezměnilo.

Zásahy brankářů: Orct- 3, Čech - 18.

19:27 hodin

Po druhé třetině prohrávají táborští hokejisté na ústeckém ledě 0:1.V této části hry už Jihočeši působili odvážnějším dojmem a zkušenému brankáři Orctovi skončila dovolená. Bohužel ale doplatili na další oslabení a inkasovali v něm z hole mladíka Holomka.

V závěru druhé část hry měli hráči od Jordánu jedinečnou šanci snížit; při dvojnásobné početní převaze uzamkli favorizovaného soupeře v jeho obranném pásmu, gól vsak nepadl.

"Už to byla z naší strany přece jen lepší a hra se srovnala. Bohužel nás znovu srazila další oslabení. Z nich se soupeř dostává do tlaku a nás to stojí hodně sil," ohlíží se prostředním dějstvím asistent trenéra HC Arpád Györi.

Zásahy brankářů: Orct - 9, Čech - 12.

20:19 hodin

První sezónní utkání je u konce a Táborští si domů odvážejí porážku 1:3. Domácí tým se vstřelením poslední branky opozdil (v prvních dvou třetinách skóroval vždy v čase7:26, třetí zásah přidal v čase 7:29).Za stavu 3:0 ale hostující celek ukázel, že hokej hrát umí a představil se divákům ve velmi dobrém světle. Přesilovkovou brankou Heřmana snížil na 3:1 a vzápětí nevyužil další přesilovou hru. Výsledek zápasu se už nezměnil.

Zásahy brankářů: Orct - 9, Čech - 11.