Žhavé zákulisí hokejového zápasu Tábor - Znojmo

Tábor - Ve dvacátém pokračování první hokejové ligy zavítal na led táborského HC celek Orlů Znojmo.

20.11.2010

Do sestavy táborského týmu se opět zařadil útočník Rudolf Červený.Foto: Jan Škrle

Web Táborského deníkuopět číhal na bezprostřední informace přímo v zákulisí tohoto souboje.

Diváci mohli poprvé naživo vidět nové modré dresy HC Tábor (v jejich bílé variantě už hrálo mužstvo v Kadani).

18.36 - Po první dvacetiminutovce si Orli ze Znojma odnesli do kabin jednobrankový náskok. Domácí mužstvo bylo v úvodní části hry určitě výrazně aktivnější, zasypalo Horčičku sprškou střel a gól visel na vlásku,ale ani vjednom případě Táborští nejásali. Ve snaze o živelný hokej naopak vyrobili hokejisté Tábora nebetyčné množství hrubých chyb. Za jednu z nichtakékrutě pykali -už v čase 3:42 se ponevinně vyhlížející akci ocitlipřed brankářem Čechem dva osamocení znojemští hráči a Dresler uklízel puk pohodlně do prázdné klece - 0:1.

Zásahy brankářů v I. třetině: Čech (Tábor) 8 - Horčička (Znojmo) 13.

19.32 -V prostřednímdějství viděli hokejoví příznivci v ochozechstadionu pět gólů - stav je nerozhodný 3:3. Táborští hráči vstoupili do druhé částivelmi nervózněa ocitli se pod tlakem Orlů. Postupem časuale přece jen zvedli hlavy a v době, kdyse jim podařilo zlomit střelecké prokletí,už měli navrch. Jejich první šťastnáchvilkase zrodilana konci 12. minuty, kdy si v přesilovce sjel před branku Havran audělal gólovou tečku zavydařenou kombinací po ose Kostourek - Kudrna. Jen o pár desítek vteřin později jásal táborský stadion (s výjimkou skupinky hostujících fanoušků) podruhé -dlouhý pas Černého našel Padělka, ten přenesl puk na Mrkvičkua ústřední táborský kanonýr zposledních utkání se ani tentokrát nemýlil - 2:1. Jak lehce táborští hokejisté nabyli jednobrankový náskok, tak snadno se znovu dostali do pozicedotahujícího mužstva.Sami přitom mohli své vedení navýšit, když hosté faulovali rozjetého Kostourka a následovalo trestné střílení - postižený hráč to udělal velmi dobře,Horčičkuobelstil, ale puk skončil na tyči. Vzápětí přišly sladké chvilky Moravanů - nejprve vyrovnal po zmatcích v táborské defenzívěBeroun a o necelých třicet vteřin později sepo velmi podobné situaciprosadil Rachůnek.Ledovou sprchu však neměli domácí hráči puštěnou příliš dlouho. V poslední minutě hrálialší přesilovku, Padělek si vybruslil od mantinelu do zakončenía vymetl levý růžek Horčičkovy svatyně - 3:3.

20.24 -A pak že není hokej adrenalinovým sportem…! Sobotní bitva Tábora se Znojmem musela zanechat stopy na nervové soustavě itěch neojtrlejších fanoušků. V poslední dvacetiminutovce bylo rušno hned od úvodních vteřin. V čase 43:07 vybuchla nadšením modrobíládomácí enkláva v hledišti; první táborská formace dlouho manévrovala v útočném pásmu, kotouč se dostal na hůl Kostourka a ten konečně s ohromnou úlevou protrhl svou střeleckou smůluz posledních utkání - 4:3. Podobně jako ve druhé třetině se však Jihočeši radovali z vedení jen necelou půlminutu. Na světelné kostce se objevil čas 43:33, kdyžse Hamanova dělovka odrazila od mantinelu vzduchem zpět předČechovu branku,ten nestihl dostat puk pod svou kontrolu a dojíždějící Havlík měl snadný úkol - 4:4. Mnozí diváci v tu chvíli možnátéměř tradičníscénář s prodloužením a samostatnými nájezdy, domácí celek však další takovou domácí ztrátu odmítl. Za bojovný výkon se odměnil v úvodu 53. minuty, kdy nádherně zakombinovala trojice Nedorost - Mrkvička - Padělek a posledně jmenovaný poslal "Kohouty" potřetí v utkání do vedení. V samém závěru zkusili hosté z Moravy power play adlouho v ní okupovali táborské obranné pásmo, nakonec alesami málem inkasovali poúniku dvojice Padělek - Štrba.

Hokejisté táborskéhoHC tak mohli oslavit s tisícovkou svých příznivců nesmírně cennétříbodové vítězství 5:4.

Zásahy brankářů v utkání: Čech26 - Horčička34.

Sestava Tábora: Čech (Klestil) - Kudrna, Lukáč, Horáček, Koktan, Černý, Havran (Zíb) - Kostourek, Šperger, Kocar - Červený,Štrba, Andres(od 41. Voříšek) - Nedorost, Padělek,Mrkvička (Krätzer, Vild, Kolomý).