Web Táborského deníku znovu vyslal svou tradiční sondu do zákulisí tohoto souboje, který se hraje od 17.30 hodin. Nabídne fanouškům táborského hokeje příjemné zprávy?

17.59

Táborští nastoupili na led Horáckého zimního stadionu ve velmi výrazně oslabené sestavě. Před zápasem onemocněl brankář Čech, z různých důvodů mužstvo postrádá také obránce Černého a Koktana, a útočníkyTöröka, I. Padělka, Kostourka a Ježka a rekonvalescenty Matušíka s Voříškem.

Přesto odehrál táborský týmúvodní dějství výtečně a vede nad favorizovanou Duklou 2:0. O první gól zápasu se postarala narychlo složená formace Heřman, Štrba, Andres (ten z dorážky skóroval). O chvíli později pak využili Jihočeši svou zatím jedinou přesilovou hru a Šperger zvýšil na rozdíl dvou branek. Za první dvacetimninutovkou se ohlédl prvoligový debutant Filip Kolomý: " Vstoupili jsme do zápasu v dobrém tempu, hrajeme pozorně a výborně nám chytá Dominik Halmoši. Když budeme ve stejném duchu pokračovat, tak tady dneska vyhrajeme," říká odhodlaně mladý útočník. Naplní se jeho slova?

18.45

Nervozita jihlavských příznivců stoupá pekelným tempem. Táborští dokázali na ledě přetavit úmornou dřinu v čele s vojevůdcem Halmošim. Zastavili všechny domácí výpady a hájí na Vysočiny dvoubrankový náskok. Navíc nescházelo mnoho k tomu, aby hned v úvodu prostřední části využili přesilovou hru , ale Kudrnova střela zazvonila na konstukci branky hájené Řehořem. Na vývoji skóre nemění nic ani fakt, že je hostující Halmoši zaměstnanějším z obou gólmanů. Šanci v kategorii těch nejvyloženějších však Jihlavští neměli. Síly táborské družinky pochopitelně ubývají, přesto její fandové nepochybují o tom, že se o nečekaný bodový zisk v poslední třetině náležitě poperou.

Fanouškům dlužíme ještě sestavu táborského týmu: Halmoši (Klestil) - Kudrna, Petráček, Havran, Zíb, Lukáč, Kanov - Nedorost, Šperger, Kocar-

Heřman, Štrba, Andres -Kolomý, Mrkvička, Krätzer - (Vild).

19.45

Na jihlavském zimním stadionu panuje po skončení zápasu sedmého kola první ligy mrazivá nálada. Pořádně rozžhaveným ostrůvkem v ochozech je pouze sektor ve kterém vytrvale povzbuzovala skupina táborských fanoušků- jejich mužstvo si navzdory svému oslabení odváží z Vysočiny nečekané vítězství 2:1. V poslední třetině o něj museli hráči tvrdě bojovat až do posledních vteřin. Hned v úvodu totiž jihlavští hokejisté využili přesilovou hru a zásluhou trefy obránce Ficence snížili na rozdíl jediného gólu. Hlavně v závěru zatlačili hostující tým podle očekávání do hluboké defenzívy (jednou trefili konstrukci branky). Jihočeši však heroickým výkonem tříbodový zisk uhájili. Trenéři táborského týmu mluvili o výkonu svých oveček v superlativech. Asistent Arpád Györi ale neopomněl s úsměvem poznamenat: " To jsem zase zestárl o sto let…!"

Zásahy brankářů: Řehoř (Jihlava) - 11, Halmoši (Tábor)- 38