Nadmíru prestižní souboj píseckých a táborských hokejistů sleduje přímo ze zákulisí souboje také web Táborského deníku.

17.45 - Hokejisté obou týmů se zvolna trousí z rozbruslední do šaten, kde si vyslechnou poslední pokynytrenérů.

Táborský týmse musí obejít bez několika hráčů včetně svého nejproduktivnějšího útočníka Milana Kostourka, kterého na led nepustí dvouzápasový distanc od svazovédisciplinárky. Do utkání tedy vyrukuje v tomto složení:Čech (Klestil) - Kudrna,Petráček, Havran, Koktan,Kanov, Černý (Zíb) - Nedorost, Šperger,Kocar, Török, Štrba, Andres, Kolomý, Mrkvička, Krätzer, Heřman, Padělek, Ježek (Vild).

Z hlediště ho bude podporovat velmi početná skupina fanoušků.

Úvodní buly střetnutí padne v 18hodin.

1. třetina:

Po první dvacetiminutovce zůstalo rozdělení sil stejné, stav je nerozhodný 1:1.

Hostující celek rozehřál velmi početnou skupinu táborských fanoušků už ve 37. vteřině, kdy zapracoval v blízkosti Jágrovy svatyně důrazný Török a dostal Kohouty do vedení. Nečekaně brzy nabytý náskok mohl po několika desítkách vteřin navýšit i obránce Kanov, jeho střela však jen zazvonila o spojnici písecké branky. Písečtí byli chvíli po inkasované brance v útlumu, do pohody je však dostala 5. minuta a gól, který vstřelil po překvapivém manévru u levé tyče Čechovy branky zkušený obránce Heš a srovnal na 1:1. Ve zbytku třetiny se hrál velmi svižný hokej. Navzdory defenzívě obou celků se zrodilo na obou stranách několik nebezpečných situací, ale skóre se už nezměnilo,

2. třetina:

V poslední dvacetiminutovce budou Kouhouti dohánět jednobrankové manko. Do střední části sice vstoupili velmi slibně, vynutili si na domácích téměř minutovou přesilovku pěti proti třem, tu však trestuhodně nevyužili. Domácí se jim zato "odměnili" v polovině 8. minuty, kdy dotlačil odražený puk za záda táborského brankáře Čecha zkušený Plášek. Mužstvo od Otavy posadil gól na koně a hostují branka byla rázem v častém ohrožení. Až v posledníchminutách se Táborští znovu osmělili v ofenzívě a ukázali, že se budou chtít o bodový zisk ještě poprat.

3. třetina

Poslední třetina už na vývoji zápasu ani na jeho výsledku nic nezměnila a hráči Tábora si domů odvážejí porážku 1:2. V průběhu závěrečné části naráželi na těžce prostupnou píseckou obrannou hráz a příliš šancí si nevytvořili. Přesto měli velmi blízko k vyrovnání, když jen několik vteřin před koncem zápasu neproměnil stoprocentní příležitost útočník Nedorost.

Zásahy brankářů: Jágr (Písek)38 - Čech (Tábor) 28.

"Nemyslím si, že vyhrál lepší tým. Bylo to oboustranně bojovnéa rmeíza by zápasu asi slušela víc. Je to škoda, z Písku jsme si chtěli nějaký ten bod přivézt,"ohlíží se za utkáním obránce Jan Kudrna, který tak nakonec prohrálbratrský souboj s domácím útočníkem Jiřím Kudrnou.