Rudý dres Sparty obléká syn Arpáda Györiho, Marek, jenž třicet vteřin před koncem prodloužení vstřelil domácím juniorům vítězný gól na 3:4.

"Jsou to pro nás důležité body. Chceme každý zápas vyhrát a v prodloužení se nám to povedlo, i když jsme podle mne byli celý zápas lepší, ale nedařilo se nám dávat góly. Myslím, že jsme si body dva body zasloužili," říkal po utkání Marek Györi, jenž jako klučina v Budějovicích žil s rodinou, ale hokej nehrál, na ten byl tehdy ještě malý. „Byli jsme tu tak do mých tří, čtyř let. Bydleli jsme na Máji," vybaví si.

Sám je odchovancem Tábora, odkud pochází jeho maminka a kde posléze také celá rodina zakotvila natrvalo. „Táta dnes jako asistent trénuje áčko v Táboře. A ještě trénuje mládež."

Györi starší v Budvar aréně při utkání se Spartou chyběl, ale kdyby mohl, určitě se prý přijel na potomka podívat. „Tábor hraje v Klášterci, takže neměl čas. Ale v Budějovicích mám plno kamarádů, takže zápasy tady jsou pro mne vždycky něčím specifické, dokážu se na ně mnohem víc namotivovat. Jsou to úplně jiné zápasy než ty ostatní," přiznal Deníku Marek Györi.

(Více v pátečním vydání Českobudějovického deníku.)