Zápasy jubilejního dvacátého kola se hrají shodně zítra. A co mohou nabídnout fanouškům mužstev z Táborska?

Soběslav – Božetice

Do zápasu, který začne na soběslavském ledě v 17 hodin, půjdou hosté pořádně zostra. Utkání pro ně představuje zřejmě poslední příležitost, kterak oživit své naděje na účast v play-off. Tři kola před koncem jsou v tabulce až desátí a na elitní osmičku ztrácejí šest bodů.

Také domácí Spartak má ale o motivaci postaráno. Prvotním cílem je stvrzenka na čtvrtfinálovou účast, kterou stále ještě nemá v kapse. Navíc touží Soběslavští po umístění mezi nejlepšími čtyřmi celky, které by jim na úvod play-off zajistilo lepší výchozí pozici včetně výhody domácího prostředí pro případný rozhodující pátý zápas.

Na konci minulého týdne mohli být svěřenci trenéra Jiřího Macháčka spokojeni jen napůl. V pátek sice zvládli domácí duel s Hlubokou, kterou udolali 7:5, o dva dny později ale prohráli v důležitém střetnutí na ledě třetího Vimperka 2:6. Ještě hůř ale dopadli hokejisté Božetic. V sobotu si z Tábora odvezli debakl 3:9 a den poté přenechali na domovském ledě v Milevsku tři body Humpolci (4:7).

Tým ze Soběslavi má na první vzájemný zápas této sezony velmi příjemné vzpomínky – v hájemství božetických „Plamenů" zvítězil přesvědčivě 7:1.

Humpolec – Tábor B

Táborští prožili velmi příjemný uplynulý víkend. Vydobyli si při něm šest bodů při skvostném skóre 17:4, a zároveň s tím i pojistku své účasti ve vyřazovací části soutěže. Blizoučko má navíc tým trenéra Zdeňka Tupého i k umístění v elitní čtyřce, což je pro táborské fandy velmi příjemná zpráva.

Také hokejisté domácí Jiskry si ale v uplynulém dvojkole náležitě spravili sebevědomí a jasně ukázali, jak moc touží po účasti ve čtvrtfinále. Doma nejprve k velkému překvapení rozdrtili favorizovaný Vimperk 9:3 a dva dny poté přišla na řadu již zmiňovaná výhra 7:4 v hájemství Božetic.

Listopadový vzájemný zápas obou soupeřů vyzněl lépe pro domácí Tábor, který zdolal humpoleckého protivníka 5:2.

Radomyšl – Veselí nad Lužnicí

Až v 18.30 hodin začne na píseckém zimním stadionu duel mezi Sokolem Radomyšl a veselskou „Lokotkou". Mimořádně důležitý je především pro domácí hokejisty. Ti v současné době sídlí na 7. příčce, ale osmý Český Krumlov a devátý Humpolec na ně ztrácejí jediný bod. Celek Radomyšle tak bude nucen bojovat o start ve vyřazovacích bojích až do posledního kola základní části.

Ani Veselští ještě nemají úplnou čtvrtfinálovou jistotu, přestože figurují na lichotivé čtvrté příčce. Z těžkého dvojutkání v minulém týdnu si vydobyli jen

dva body za výhru v českém Krumlově po samostatných nájezdech. Vzápětí sice odehráli na domácím ledě velmi kvalitní zápas s vedoucím David servisem, ten však nakonec dokázal splnit roli favorita a zvítězil u Lužnice 7:5. Naproti tomu Radomyšl utrpěla bolestnou porážku 3:4 v prestižním sousedském derby ve Strakonicích, na ledě jindřichohradecké rezervy ale neklopýtla a odvezla si od Vajgaru vítězství 5:4.

Hráči Veselí dnes mají u Otavy soupeři co oplácet, neboť mu na domácím stadionu podlehli 0:3.