Snad jenom úvod zápasu naznačoval, že by Jihočeši mohli štiku letošní extraligy zlobit. Loučící se Forman nastřelil hned v úvodní minutě tyč, ale pak dostali domácí gól při vlastní přesilovce. Do první přestávky inkasovali ještě dvakrát a o osudu zápasu bylo víceméně rozhodnuto. „Ve všem jsme byli horší a Boleslav vyhrála naprosto zaslouženě. Výsledek je pro nás ještě milosrdný. Z naší strany to nemělo s extraligovým hokejem nic co do činění,“ nešetřil kritikou trenér poraženého mužstva Václav Prospal.

Mužstvu tentokrát jako by chyběly i tradiční zápal a zabejčilost. „Nám chybělo úplně všechno,“ jen kouč rezignovaně mávne rukou. „Nepředvedli jsme zhola nic. Byl to od nás ostudný výkon. Nebylo tam vůbec nic, od čeho bychom se mohli odpíchnout. Ve všem jsme byli horší. Jak už jsem řekl, výsledek je pro nás ještě milosrdný. Gólů jsme mohli dostat mnohem víc,“ dodá.

Utkání nedohrál mladý útočník Pavel Novák. „Po faulu soupeře musel odstoupit kvůli zranění v horní polovině těla,“ vysvětlil trenér.

Svůj poslední zápas v českobudějovickém dresu odehrál útočník Miroslav Forman, který se dle dohody vrací do Sparty. „Přinesl extraligovou kvalitu a rozdíl byl znatelný. Doufám, že i my jako klub jsme mu pomohli v tom smyslu, aby se dostal do pohody a najde své místo v sestavě Sparty. Čeká ho dlouhé play off. Samozřejmě bych tady takového hráče chtěl mít až do konce sezony. Ale takhle byla jasně daná dohoda a jsem rád, že u nás hrál. Co jsme od něj očekávali, to přinesl. Byl pro nás obrovskou posilou,“ zhodnotil kouč jednoznačně pozitivně Formanovo působení na jihu Čech.

Boleslav vyhrála nad Motorem i počtvrté v letošní sezoně a byla to výhra nejjednodušší. „Důležité bylo, že nám vyšla první třetina. Dali jsme tři góly. Tím jsme se uklidnili a pak už jsme zápas měli pod kontrolou. Budějovice sice korigovaly, ale k lepšímu výsledku jsme je nepustili. Jsme rádi, že jsme po nepovedeném utkání proti Varům zabrali a zvítězili,“ pochvaloval si boleslavský trenér Radim Rulík.

Přestože jeho tým vyhrál jednoznačně, o soupeři hovořil s respektem. „Pokud k jakémukoliv utkání v soutěži nepřistoupíte správně, tak budete mít problémy. Budějovice teď sehrály výborné zápasy, dobře bruslí a pokud si někdo myslí, že bude hrát jenom na osmdesát procent a porazí je, tak nemá šanci. Bodový rozdíl v tom nehraje žádnou roli a každý zápas je jiný,“ zdůraznil.

Boj o play off už je z pohledu Motoru s největší pravděpodobností ztracený, ale mužstvo stále bojuje o své jméno a také o přízeň fanoušků i sponzorů.