Hosté postihla až neuvěřitelná marodka. Nemocní jsou nově lídři týmu gólman Hrachovina s kapitánem Gulašem, Jiří Novotný musel pracovně odcestovat do Švýcarska (ale jeho mise v Motoru ještě nekončí), mimo jsou dlouhodobí marodi Šenkeřík, Štencel, Venkrbec, Ondráček a Toman. Do branky tak šel letos poprvé od začátku Strmeň a trenéři točili jen jedenáct útočníků.

I takto oslabení začali Jihočeši parádně a hned po minutě hry vedli, když se zblízka trefil tečovanou střelou Vondrka. Rychlý gól dal ráz celé první třetině. Domácí se tlačili do útoku, ale šikovně bránící soupeř je nepouštěl do větších šancí a střely z dálky s přehledem pochytal Strmeň.

Po změně stran se zaskvěl čahoun v brance Motoru, když zlikvidoval nájezd dvojice Pospíšil – Fořt. Ve 27. min. už ale poprvé inkasoval po přesné střele Kousala v přesilovce, když se za protesty nechal zbytečně vyloučit Pech.

Tým trenéra Modrého se ale nenechal vykolejit ze své taktiky. Pozorně bránil a nevynechal jedinou příležitost, aby domácí celek nepozlobil z nebezpečných brejků. Pech ještě velkou možnost spálil, ale ve 33. min. pečlivě zamířil mladík Chlubna a svým premiérovým extraligovým gólem vrátil hostím vedení.

David Štich
Mám pověst zlouna, nijak neskrývá vyhlášený tvrďák v barvách Motoru David Štich

Své první dvě přesilovky v utkání si pak zahrál také Motor, ale absolutně se nepovedly a hosté byli nakonec rádi, že sami neinkasovali po rychlém brejku dvojice Bičevskis – Stránský.

Ve třetí třetině si hosté velmi pozorně hlídali nejtěsnější náskok a Středočechy dlouho prakticky k ničemu nepouštěli. Sami byli nebezpečnější. Chlubna ale spálil doslova stoprocentní šanci a ani přesilovky se hostím v utkání nedařily…

Tři minuty před koncem to konečně přišlo. Vráblíkovu tvrdou střelu gólman Růžička jen vyrazil a Holec pohotově dorazil – 1:3. Při domácí power pak pečetil nesmírně cennou, ale zaslouženou výhru střelou přes celé hřiště do prázdné branky Pech.

Branky a nahrávky: 27. P. Kousal – 1. Vondrka (M. Hanzl), 33. Chlubna (Valský), 57. Holec (Vráblík), 60. Pech. Vyloučení: 3:3, využití: 1:0, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Šír, Micka – Frodl, Komárek. Diváci: 2772.

Ml. Boleslav: J. Růžička – Pýcha, Ševc, Pýcha, D. Moravec, Pláněk, Jánošík, Lintuniem – A. Raška, Fořt, Pospíšil – Kotala, Claireaux, J. Dufek – P. Kousal, O. Najman, J. Stránský – Závora, Bičevskis, Grim.Trenéři Rulík a Patera.

Motor: Strmeň – Percy, Bindulis, Bučko, Piskáček, M. Jandus, Štich, Vráblík – Šoustal, Pech, Abdul – Vondrka, M. Hanzl, Holec – Valský, D. Voženílek, Chlubna – Karabáček, M. Beránek. Trenér Modrý, P. Martinec a Fousek.