Hosté nastoupili po dvouzápasové pauze opět se Strmeněm v brance, ale bez zraněného Francouze Villeho, jenž má otřes mozku.

V duelu dvou posledních celků tabulky už o moc nešlo a lépe začali hosté. V první třetině byli o něco lepší a také ji nakonec o jediný gól vyhráli. Zlín měl jedinou vážnější šanci při přečíslení dva na jednoho, které ale Honejsek nedokázal zakončit.

To Jihočeši toho měli víc. Gilbertovu velkou příležitost zlikvidoval gólman Huf, P. Novák ze sóla orazítkoval tyč jeho branky, ale v 18. min. to po zásluze přišlo. V přesilovce našel Slováček kanonýra Doležala na jeho palebném stanovišti na levém kruhu a ten už si věděl rady. Proti jeho bombě z první neměl gólman Zlína šanci zasáhnout – 0:1.

Také po změně stran pokračovali hosté v sympatickém výkonu a byli lepší. Přibrzdilo je jen vyloučení za hru v šesti, ale Berani působili dost bezzubým dojmem.

V polovině zápasu dostal Motor kotouč za Hufova záda podruhé. Po akci Gilberta ho tam dopravil bruslí Beránek. Rozhodčí absolvovali dlouhou diskuzi s kolegy u videa, domácí střídačka si pak ještě vzala coach challenge, ale po dlouhé pauze byla branka definitivně uznána – 0:2.

Zrovna velká hokejová poezie to tedy nebyla, úroveň hry odpovídala postavení obou celků v tabulce, ale příjemné bylo, že hosté prostě měli navrch.

Jenže třetí třetiny Motor neumí, což se potvrzuje celé sezony v průběhu celé sezony. Na zápletku došlo ve 47. min., kdy Noskovu střelu od modré Strmeň vyrazil ke Šlahařovi a na jeho bekhendovou dorážku už reagovat nestačil.

Berany kontaktní gól vyburcoval, vynutili si tlak, který mohl utnout Pavel Novák. Jeho spoluhráč Karabáček mu předložil ideálně kotouč před Hufa, ale mladému útočníkovi není premiérový extraligový gól přán.
Šest minut před koncem bylo vyrovnáno. Kubiš našel ideálně mezi kruhy Fořta a ten se trefil přesně k tyči.

Naštěstí tentokrát dokázali hosté zápas zvládnout. Minutu před koncem putoval za kart Šlahař a důrazný Voženílek protlačil v přesilovce pouhých šestatřicet vteřin před koncem puk za Huf a zajistil Motoru tři body.

Branky a nahrávky: 47. Šlahař (Nosek), 54. Fořt (Kubiš, Ferenc) – 18. Zd. Doležal (Slováček, R. Přikryl), 30. M. Beránek (Gilbert), 60. D. Voženílek (R. Přikryl, Slováček).
Vyloučení: 6:5 (navíc dom. Fořt 10 min.), využití: 0:1. Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Lederer. Bez diváků.
Zlín: Huf – Gazda, Řezníček, Ferenc, Novotný, Suhrada, Žižka, Nosek – Vopelka, Fořt, Kubiš – Šlahař, Honejsek, Sebera – Dufek, Chludil, Köhler – Dobiáš, Karafiát, Ondráček. Trenéři R. Svoboda a Mart. Hamrlík.
Motor: Strmeň – Plášil, Vydarený, Slováček, Štencel, Kubíček, Lytvynov – Holec, D. Voženílek, Jonák – Zd. Doležal, Toman, M. Novák – Alderson, P. Novák, Karabáček – Gilbert, R. Přikryl, M. Beránek. Trenéři Prospal a Totter.