Českobudějovický Samson měl po dvou výhrách nad veselským soupeřem našlápnuto k hladkému postupu do finále. Lokomotiva však na ploše Pouzar centra ukázala, že má ještě dost páry. V poslední části hry svlékla domácí celek z role favorita a dvěma góly otočila výsledek ve svůj prospěch a natiskla svým fanouškům vstupenky na páteční čtvrté domácí střetnutí.

Podivuhodné věci byly k vidění na milevském zimním stadionu. Když domácí hokejisté v prvním semifinálovém duelu se Soběslaví ztratili vedení 4:0 a po prodloužení prohráli 4:5, jen málokdo mohl tušit, že se bude podstatná část této historie znovu opakovat. Jenže stalo se – milevský tým si tentokrát vypracoval totožný čtyřbrankový náskok už v úvodních šestnácti minutách, jenže pak umetl hráčům Spartaku cestičku k obratu a ti se po ní nadšeně vydali. S výtečným brankářem Selivyorstovem v zádech (po čtvrtém gólu střídal Balouna) nastartovali stíhací jízdu a srovnali stav na 4:4. Vzápětí dokázali bleskově zareagovat i na vedoucí pátý gól svých hostitelů a zápas se znovu řítil do prodloužení. Tentokrát na něj ale nedošlo. V čase 59:31 rozjásal většinu z téměř devíti stovek diváků na stadionu domácí Škrdleta, když přesnou střelou z mezikruží v přesilové hře zužitkoval přihrávku Suchana a stanovil konečný výsledek 6:5.

Výsledky třetích zápasů semifinále krajské ligy:

Samson České Budějovice – Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky: 36. Šulčík (M. Hanzal, Kutlák), 40. M. Hanzal (Nedorost, Šulčík) – 32. Mikeska (Pechlát, Čížek), 45. Popelka (Mikeska, Pechlát), 53. Marcilis (Egert, Pechlát). Rozhodčí: Matoušek, Šperl – Dančišin, Lang. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváků: 112.

HC Milevsko 1934 – Spartak Soběslav 6:5 (4:3, 1:2, 1:0)

Branky: 4. Eremiáš (Suchan), 10. Hraňo (Vochozka, Bouška), 11. Pouch (Přívozník, Šedivý), 13. Hraňo (Suchan, Kohout), 38. Eremiáš (Řezáč, Škrdleta), 60. Škrdleta (Suchan, Bouška) – 15. Máca (Šrubař, V. Pánek), 19. Slabý (Máca, Škoda), 30. Kučera (Píha), 40. Tržil (Máca, Škoda). Rozhodčí: Jílek, Vokoun – Diviš, Svoboda. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváků: 870.

Čtvrté semifinálové zápasy jsou na programu v pátek od 19 hodin. Veselská Lokomotiva i Spartak Soběslav se v domácím prostředí pokusí srovnat stav sérií na 2:2 a vynutit si na Samsonu, resp. Milevsku páté utkání.