Parta z Havlíčkova Brodu si do Tábora rozhodně nepřivezou přehnaný respekt a bázeň před kvalitami domácího lídra tabulky. Jsou si totiž dobře vědomi, že navzdory porážkám ve všech čtyřech dosavadních vzájemných zápasech dokázali favorita výrazně trápit, a to především na jeho vlastním ledě. Doma v Kotlině mu sice dvakrát podlehli o pět branek (1:6, 2:7), na jihu Čech ho však dokázali dostat do úzkých, byť nakonec v obou případech o gól prohráli (2:3, 3:4).

V kádru bruslařů došlo v posledních dnech k pozoruhodným změnám. Tým opustili útočník David Košťál a čerstvě také mladý obránce Pavel Zvěřina, zato však na jeho soupisku přibyli dva hokejisté z mužstev vyšší Chance ligy: odchovanec Jakub Petržilka z Kolína a obránce Daniel Kabelka, jenž v této sezoně prošel Havířovem, Kadaní a naposledy Jihlavou. V úspěšném střetnutí s momentálně druhou Kobrou Praha, který Brodští otočili z 0:2 na 3:2, se navíc znovu představil velezkušený pomocník Miroslav Třetina, a hned si zapsal jednu z branek vítězů.

Táborští naproti tomu podstupují nejnáročnější zkoušku v aktuální mistrovské sezoně. Na rozdíl od svého středečního protivníka odehráli v pondělí mimořádně těžký duel na ledě pražské Kobry, ze kterého navzdory solidnímu hernímu projevu vytěžili jediný bod za porážku 3:4 v prodloužení. Ta byla vcelku nešťastná, ale zcela zbytečná a jde především na vrub nízké produktivitě.

Stejně jako v posledních dvou zápasech budou i proti Havlíčkovu Brodu postrádat tři důležité hráče, dlouhodobě zdravotně indisponovaného Jakuba Matušíka a „studenty“ Milana Dančišina s Tomášem Hajičem. Navzdory těmto absencím a očekávané únavě se hodlají favorizovaní táborští hráči o další domácí úspěch jaksepatří porvat.