Sobotní soupeř „Kohoutů" ani po příchodu nového kouče Kurfürsta vyloženě nezáří, jedno se však změnilo. Domácí stadion se žluto-černému souboru podařilo proměnit v nedobytnou tvrz a už čtyři soupeři odtud odjeli s nepořízenou. Jako poslední byli nuceni odevzdat Sokolovským svůj skalp favorizovaní hokejisté z Řisut. Díky vítězství 3:2 se hráči Baníku posunuli v tabulce na kýženou osmou příčku zaručující účast v play-off. Už nyní je ale jasné, že o ni budou muset bojovat téměř do posledních minut základní části.

Táborská hokejová družina má na úvodní vzájemný zápas se Sokolovem velmi příjemné vzpomínky, o to více zklamání jí ale naservíroval ten druhý. Zatímco na západě Čech „Kohouti" jasně kralovali a přivezli si odtud vítězství 7:2, doma své fandy zklamali a získali jen bod po porážce 4:5 v prodloužení. V tomto střetnutí zazářilo hostující útočné duo Roman Pražák – Vladislav Vrtek. Prvně jmenovaný zaznamenal hattrick, jeho parťák z elitní formace si připsal dva góly (včetně toho rozhodujícího) a dvě asistence. Vrtek tím potvrdil roli nejproduktivnějšího hráče Baníku. Otázkou zůstává, zda bude Západočechům k dispozici i v sobotní novoroční premiéře. Už před Vánoci se totiž vrátil do sestavy prvoligového Mostu a hned ve svém druhém střetnutí se blýskl čtyřmi kanadskými body.

 Mužstvo Tábora využilo sváteční přestávky k poměrně tvrdému tréninku, a především k doléčení některého z téměř nekonečné řady zraněných hráčů. Dlouhotrvající katastrofální situaci v obranných řadách by mohl už v sobotu vylepšit návrat rekonvalescentů Jana Kanova a Ondřeje Lišky. Do útočných řad by se měl vrátit Radek Seidl.

 Na jednu z nejtrnitějších výprav v rámci druholigové skupiny Západ se Táborští vypraví s jasným cílem – zbohatnout o šestnácté sezonní vítězství a udělat další krok k co nejvýhodnější pozici pro start vyřazovacích bojů.