HC MILEVSKO 2010 – HC TÁBOR 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky: 17. Urbanec (Nikodém), 24. Urbanec (Sumerauer), 28. Homolka, 40. Štych (Sýbek), 50. Sýbek – 14. Matušík (Heršálek), 43. Seidl (Havran), rozhodčí: Homáček – Marek, Rybáček, vyloučení: 6:5, navíc Kanov (Tábor) 10 minut OT, využití: 1:0.
Sestava HC Tábor: Klestil (41. Panec) – Havran, Heršálek, Kanov, Černý, Hlaveš, Liška – Kellner, Mrkvička, T. Pechánek – Hájek, Matušík, Seidl – Šulčík, Heřmánek, Kolomý.

Úvodní minuty sobotního souboje jakoby naznačovaly, že se tentokrát žádná divácky strhující partie konat nebude. První vážnější nebezpečí likvidoval hostující gólman Klestil, ale opravdově udeřilo na druhé straně ledové plochy. Ve 14. minutě vystřelil od modré čáry obránce Trieb a Matušíkova teč rozjásala táborskou střídačku i velmi početnou enklávu hostujících příznivců v ochozech milevského stadionu. V té chvíli si zřejmě žádný z nich nepředstavoval, že podobný okamžik prožije už jen jednou. Domácí celek navíc dokázal nečekaně brzy na inkasovaný gól odpovědět. V 17. minutě se prodral k bekhendovému zakončení Urbanec a puk se došoural až za Klestilova záda – 1:1. Ve zbytku první části dostala hosty do varu Hlavešova střela do horní tyče, ale skóre se neměnilo.

Milevsko na koni
Vstup do prostředního dějství zastihl v lepší hokejové pohodě milevské hráče, a ti se k radosti domácí části publika vydali na cestu za velkým překvapením. Už po necelých čtyřech minutách hry  zužitkoval ideální přihrávku zpoza branky neobsazený Urbanec a ve 28. minutě přidal po rázném přesilovkovém výpadu šťastnou třetí trefu „Vzduchotechniků" Homolka – 3:1. Za takového vývoje zpravidla Táborští dokázali zažehnout přídavné motory a nastartovat výsledkový obrat, tentokrát ale zůstalo jen u zbožného přání. Domácí euforii naopak v poslední minutě umocnil veterán Štych, který s přispěním teče jednoho z obránců přidal čtvrtý gól Milevska.

Obrat se nekonal
Do poslední části hry vyrukovali favorizovaní „Kohouti" s Pancem v brance a touhou po podobném gólovém uragánu, jaký už v Milevsku v této sezoně jednou rozpoutali. Třetina pro ně začala velmi slibně a už po necelých třech minutách hry zavelel k ofenzívě Seidl – 4:2. V polovině posledního dějství ale táborské naděje znovu usnuly. Sýbek zachytil chybnou rozehrávku hostujících obránců a zapsal se až příliš snadno mezi střelce zápasu – 5:2. Zbytek utkání rozkouskovala další vyloučení, ale žádné z mužstev už se stavem střetnutí nezahýbalo.

Ohlas trenéra
Tomáš Matušík, trenér HC Tábor: „Jsem samozřejmě obrovsky zklamaný. Pokud budeme hrát tak jako v Milevsku, skončí pro nás sezona už v prvním kole play-off. Naši hráči neprokázali žádnou vůli, nehráli obětavě a chybělo jim nasazení. Přesně to naopak zdobilo soupeře a vyhrál naprosto zaslouženě, protože byl hodně hladový po vítězství. Je možné, že se takto vyhecuje jenom proti nám, protože jinak nechápu, že může být poslední v tabulce."
Zápas prvního týmu tabulky s posledním skončil překvapivým tříbodovým ziskem Milevska, které tak zůstalo ve hře o play-off. Celek od Jordánu setrval ve vedení, jeho náskok se ale ztenčil o dva body. Možnost reparátu dostanou hokejisté Tábora už zítra; podruhé během týdne se střetne s mužstvem Klatov, tentokrát však na soupeřově ledě.