Pro fanoušky byla znovu přichystána sonda do zákulisí tohoto střetnutí s aktuálními přestávkovými vstupy a ohlasy přímých aktérů zápasu.

18.32

První třetinu mají aktéři duelu za sebou a podstatně veseleji odcházeli do kabin hráči domácího týmu. Ten postavil základní kámen svého dílčího úspěchu na výborném brankáři Čechovi, který zlikvidoval všechny vyložené příležitosti nebezpečnéhoa silového týmuvčetně samostatného úniku Buriana. V 11. minutě naopak táborské mužstvopoprvé udeřilo - zlínský host v brance hostů Štůrala neudržel ve skrumážiHavranovu střelu a Kostourek si s dorážkou poradil velmi zkušeně - 1:0. V závěrečných minutách rušného, byť spíše bojovnéhoutkání dostali táborští hokejisté výhodu přesilové hry a naložili s ní skvěle - za Štůralova záda,jenž toho přes klubko hráčů příliš neviděl,prosvištěla střela obránce Černého a stanovila konečné skóre první třetiny.

Autor první branky Milan Kostourekhodnotil úvodní dějství takto: "Máme za sebou dobrou třetinu, bojujeme a hrajeme pozorně. Takovýto výkon bychom měli podávatpořád."

Zásahy brankářů: Čech (Tábor) 14 - Štůrala (Třebíč) 9.

19.25 - Dvoubrankový náskok táborského týmu zůstal v platnosti i po skončení druhé části.Domácí celekdo ní vstoupil velmi bojácně a ospale, a už po minutě a půlza to pykal snižujícím gólem z hole Dolníčka. Další šance Horácké Slávie se naštěstí pro táborské barvy neujaly, a to i díky pozornému Čechovi. Od poloviny střetnutí už se hra opět vyrovnala. Odměnou za bojovnost se stala Jihočechům 35. minuta;Šperger zakončil svou individuální akci nádherným posunutím na Kudrnu, který v ideální pozici zamířilnaprosto neomylně - 3:1.

"Dodruhé třetiny jsme vstoupilijakoby uspokojeni a chybělo nám více odvahy. Naštěstí jsme se srovnali a podařilo se nám dát třetí gól. Musíme pokračovat v takovém nasazení ahrát maximálně zodpovědně,"zmapoval prostřední dějství asistent trenéra HC Tábor Arpád Györi.

Zásahy brankářů: Čech 11 - Štůrala 13.

20.25 -Po posledním ledovém šoku v nevydařeném duelu s Kadaní se táborský zimní stadion znovu zmítal v ovacích - táborské mužstvo zvítězilove velmi důležitém střetnutí 5:1.Domácí příznivci ve spojení s početným třebíčským kotlem vytvořilina okeji parádní atmosféru a znovu dokázali, že Tábor je a měl by být i nadále hokejovým městem (oficiální počet diváků na utkání 750). Táborští hráči se tentokrát nenechali strhnoutnervozitou a uspokojením a od úvodních minut poslední části hry bojovali o udržení příznivého stavu. Ve 46. minutě navíc dobyli Štůralovo království počtvrté - po manévrech štírka Kostourka si nabruslil do ideální střelecké pozicezkušený Török a zamířil přesně kpravé tyči - 4:1. Mužstvoz Horácka sice ještě několikrát vystrčilo růžky, brankář čech však puk za svá záda nepropustil.V závěru zapracovalahokejová spravedlnost. ÚtočníkKocar při své první šanciorazítkoval konstrukci třebíčské branky, v čase 59:06 ale tečoval petráčkovu střelu astanovil konečný výsledek.

Zásahy brankářů v zápase: Čech 36 - Štůrala 37.

Táborské mužstvo nastoupilo v této sestavě:Čech - Kudrna, Petráček,Havran, Lukáč, Černý, Zíb, Koktan, Kanov - Nedorost, Šperger, Kocar - Török, Kostourek, Andres - Mrkvička, Padělek, Krätzer - Heřman, Štrba, Ježek.