HC Tábor – IHC Králové Písek 7:5 (3:3, 1:2, 3:0)

Branky: 3. Endál (Seidl, Černý), 4. Radoš (Matušík, Seidl), 20. Dančišin (Hasman, Endál), 40. Šulek (Hasman, Matušík), 47. Černý, 58. Matušík (Endál, Hajič), 60. Hasman (Hajič, Šulek) – 6. Tampier, 14. Dudáček (Sýbek), 17. Čížek (Bednařík), 30. Dudáček (Sýbek), 37. Čížek, rozhodčí: Reich – Kubíček, Roupec, vyloučení: 5:7, využití: 4:2, oslabení: 0:0, diváků: 990.
 HC Tábor: Kolář (37. Dvořák) – Zíb, Hajič, Černý, Havelka, Pařízek, Radoš, Hubata – Seidl, Matušík, Šulek – Hasman, Dančišin, Endál – Prášek, Zayml, Bárta – Švec, Matiášek, Chocholoušek.
 IHC Králové Písek: Kříž – Kouba, Dudáček, Tampier, Dosek, Hail, Novák, Turek – Sýbek, Šuhaj, L. Volf, Čížek, Bednařík, Novotný, Brož, Rod, Januška, J. Volf.

Domácí lídr soutěže měl do čtvrtého vzájemného střetnutí v aktuálním ročníku drtivý nástup a už po necelých čtyřech minutách vedl nad svým sousedem 2:0. O to větším překvapením bylo, když hosté po šťastné snižující brance využili domácí uspokojení a vlastní útočné kvality ok obratu výsledku na 2:3. Táborský celek sice v závěru třetiny vyrovnal, jenže ve druhé části si nechal bojovné Krále uniknout na rozdíl dvou branek. Na konci prostřední periody se ale domácí mužstvo vrátilo do boje snížením na 4:5 a v poslední části znovu soupeři ukázalo, jak výraznou silou umí disponovat. V přesilovce kohouti srovnali na 5:5, v 58. minutě strhli vedení na svou stranu a dvacet vteřin před koncem ho zpečetili sedmou trefou do opuštěné klece při soupeřově hře bez brankáře.

Hodnocení trenéra vítězů Arpáda Györiho: „Písečtí u nás potvrdili zlepšenou formu a jednoznačně odehráli jedno z těch lepších derby. Nám se povedl vstup do zápasu, kdy jsme brzy vedli 2:0 a měli i další šance. Nic nenasvědčovalo tomu, že bychom soupeře měli pustit do hry. Kontaktní gól soupeře byl sice víceméně nešťastný, ale pak jsme se bohužel sami dostali do potíží a vrátili Písek do zápasu svoji špatnou hrou, která jednoznačně nesplňovala to, co jsme si řekli. Hosté toho využili a my prohrávali už o dva góly. Důležitým momentem byla kontaktní branka v závěru druhé třetiny a samozřejmě i vyrovnání na 5:5. Závěr zápasu už zase ukázal naši sílu a zápas jsme nakonec zvládli, což je důležité. Přes všechny potíže to pro nás bylo užitečnější a poučnější utkání, než kdybychom vyhráli nějakým výrazným rozdílem. Museli jsme bojovat a hrát o vítězství až do konce. Rozhodně bychom se ale měli něčeho podobného vyvarovat.“

Táborští si díky výhře v derby udrželi devítibodový náskok v čele soutěže, nyní však mají před sebou nesmírně náročný program. V sobotu hrají v Klatovech, v pondělí cestují k odloženému šlágru na led druhé Kobry Praha a ve středu od 18 hodin doma přivítají Havlíčkův Brod.
 Naproti tomu předposlední Písek má znovu v patách buldoky z Řisut, a právě tohoto soupeře v sobotním důležitém střetnutí na domácím ledě (18.00).