Mladý tým od Jordánu na havlíčkobrodském ledě ostudu rozhodně neudělal a soupeře, který bude hrát základní část II. ligy ve Východní konferenci, pořádně prověřil. Svým výkonem příjemně překvapil a jen škoda, že v koncovce nebyl dostatečně efektivní. Ze 30 střele si ani jedna nenašla cestu do domácí sítě.

„Musím říct, že jsme všichni mile překvapeni ze sympatického výkonu celého týmu. Do utkání jsme zapojili šest juniorů, kteří se své příležitosti chopili fantastickým způsobem. Bohužel do utkání v jeho průběhu promluvilo několik věcí, které hrály v náš neprospěch. Jednou z nich je bezesporu neproměňování našich stoprocentních příležitostí, kterých bylo opravdu hodně. Negativem bylo zranění Patrika Zaymla. K utkání jsme nastoupili jen na tři pětky a po jeho odstoupení jsme hráli na dva centry, což je samozřejmě hodně náročné. V neposlední řadě jsme hráli pět oslabení, která nám také brala síly. Navíc v momentech, kdy jsme se herně nadechovali a mohli jsme stav korigovat, tak jsme právě v oslabení dostali dva góly. Na závěr je třeba dodat, že nás měl soupeř plné zuby a nedarovali jsme mu ani kousek ledu, což našim mladým klukům slouží ke cti,“ konstatoval asistent táborského trenéra Petr Bačo.

V závěrečném devátém přípravném duelu před zahájením druholigové soutěže kohouti ve středu 20. září přivítají Příbram (18).

BK Havlíčkův Brod – HC Tábor 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Kopic (Pártl), 36. Valášek (Košťál, Bureš), 38. Košťál (Kopic, Valášek), 53. Kopic (Valášek, J. Novák). Rozhodčí: Doležal - Žák, Křivohlavý. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0.
Tábor: Novák - Hubata, Čížek, Hajič, Horáček, Ondřej, Gajdolín - Prášek, Zayml, Bárta - Nevšímal, Duda, Kupka - Suchan, Špánek, Vrba.