Mužstvo Mostu si na úvod nadstavby vysloužilo respekt budoucích soupeřů, to když po nájezdech složilo suverénně vedoucí Letce z Letňan (5:4). Na tento počin už ale v dalších střetnutích druhé fáze soutěže nedokázali navázat a postupně prohráli v Chomutově (0:3) a doma s Kobrou Praha i s Ústím nad Labem (shodně 2:5).

Severočeský celek, u jehož kormidla stojí velezkušená trenérská dvojice Vladimír Kýhos – Petr Rosol, už se zřejmě nevyhne účasti v předkole play-off, neboť na šestou Kobru Praha ztrácí už dvanáct bodů.

Táborský tým v základní části nejprve zdolal mosteckého protivníka přesvědčivě 7:2, v odvetě ale po nepříliš povedeném výkonu prohrál 7:4, a právě tento výsledek vedl k rezignaci dosavadních trenérů kohoutů Radka Bělohlava a Zdeňka Kutláka.

V sobotním utkání se dočká sestava táborského týmu jisté proměny. Zranění ze zápasu na Kobře vyřadí ze hry zkušeného obránce Jakuba Suchánka. Nástup zpět do boje o druholigové body naopak hlásí navrátilci ze zimní univerziády Tomáš Hajič, Lukáš Prášek a Milan Dančišin.