Do premiérového střetnutí s kladenskými Rytíři vpluli táborští mladíci přímo z víru naplánovaného soustředění, v jehož rámci trénují dvakrát denně na ledě a dvakrát na suchu. V rychlém, avšak stále „syrovém“ utkání nakonec podlehli středočeskému soupeři 1:2. Gól kohoutů, který ve druhé části hry znamenal průběžné vyrovnání na 1:1, se postaral Dušek po spolupráci s Klatovským. Vícekrát už se domácí celek neprosadil, naopak jejich soupeř rozhodl o své výhře brankou z 52. minuty utkání.

„Asi nejlépe jsme odehráli druhou třetinu,“ nechal se slyšet asistent trenéra táborského dorostu Petr Bačo. „Pozitivem byl jednoznačně náš pohyb a ohromná bojovnost po celý zápas. Až do hry stihneme přidat potřebné systémové věci, ke kterým jsme si zatím víceméně jen čuchli, může to být dobré,“ ladil optimistickou notu.

Nadcházející víkend stráví táborské mužstvo na Hané, kde v očekáváné únavě z národního tréninkového drilu odehraje čtyři zápasy proti Porubě, Hvězdě Praha, Přerovu a Českým Budějovicím.

Reprezentanti od Jordánu

Táborský hokej bude mít zastoupení na reprezentační scéně. Na kemp českého národního do 16 let, který se uskuteční v polovině srpna ve Velkých Popovicích, pozval trenér Milan Razým také současného gólmana táborského dorostu Jana Maňase. Mezi náhradníky pro tuto akci navíc figuruje také útočník Petr Pospíchal.