Táborští hráči vložili už do úvodního dějství obrovské úsilí. Jejich brankář Novák si sice připsal těžší zákroky než jeho protějšek Sláma, ale více práce měl přece jen žďárský gólman. Na konci 6. minuty se domácí tým dočkal spravedlivé odměny a díky důsledné práci Blažka na brankovišti se po dlouhé době dostali do vedení – 1:0. Těsný náskok táborské družiny se ve svižně vedené a důrazné partii protáhl celou třetinou a vypadalo to, že zůstane v platnosti i na startu druhé periody. Jak ale Kohouti do první části vstoupili, tak ji i zakončili, a na táborském stadionu bylo zase mnohem veseleji. Jen patnáct vteřin před sirénou byli domácí hokejisté opět příkladně důrazní v těsné blízkosti Slámovy klece a Heřman díky tomu vykouzlil gól na 2:0.

Jestliže úvodní dvacetiminutovku táborští hráči odmakali, pak v té druhé nechali na ledě celá svá srdce. Donutil je k tomu sled nepříjemných událostí. Už po třech minutách hry udělil sudí Mertl přísný trest domácí hráčské lavici (zdržování hry) a vyústilo to v kontaktní branku Žďáru. Nahození Štěpánka od pravého mantinelu si hráči v bílých dresech nešťastně srazili do vlastní branky a bylo to 2:1. Hned poté skončil zápas pro táborského obránce Dvořáka, který při návratu z trestné lavice počastoval hlavního arbitra nevybíravými slovy a vyfasoval za to trest ve hře. Vzápětí se Jihočeši znovu ocitli ve čtyřech, a to dokonce na čtyři minuty. V dlouhém oslabení ale předvedli heroický výkon; nejenže se přesilovce soupeře ubránili, ale Seidl a Heřman navíc pořádně vystrašili žďárského brankáře. Ve 36. minutě - jen chvíli poté, co domácí soubor přestál další početní nevýhodu – pronikl do útočného pásma Seidl a fantastickou dělovkou vrátil na táborskou stranu dvoubrankové vedení – 3:1.

Ani závěrečná perioda neodstartovala pro táborské mužstvo příjemně. Brzkému vyloučení Doktora se ještě jeho hráči ubránili, ale v polovině 44. minuty dali příliš prostoru obránci Peslarovi a jeho střela nad ledem znovu pozvedla prapor žďárských nadějí – 3:2. Domácí obavy o výsledek oslabily jen o necelé tři minuty později. Při vyloučení hostujícího kanonýra Štěpánka si Kohouti rozvzpomněli na gólový recept z první části hry a důrazná dorážka Kachyni znamenala opětovné zvýšení na rozdíl dvou gólů – 4:2. Mužstvu od Jordánu ovšem nebylo souzeno, aby dohrál zápas bez výrazného nervového vypětí. Klid z jejich střídačky vymetla 50. minuta hry a zdánlivě nenápadná střela Střechy – 4:3. Muži v černém vycítili šanci na výsledkový obrat a jevili snahu dostat soupeře pod tlak, z domácích ale doslova prýštilo odhodlání dovést utkání k vytouženému cíli. V poslední minutě sáhli hosté od Sázavy ke hře bez brankáře, ta jim však kýžený efekt nepřinesla. A tak se táborští příznivci - a s nimi i početná skupina hokejových návštěvníků z německého Hannoveru – konečně zase dočkali vyplutí vítězné lodičky.

Na závěr si to ještě oba táborští brankáři rozdali v bruslařské exhibici, a pak už se obyvatelé táborské kabiny hodili do gala, aby si užili večerní klubový ples v hotelu Palcát.

HC TÁBOR – SKLH ŽĎÁR n/S. 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Branky: 6. Blažek (Šulek, Tesař), 20. Heřman (Březina, Tesař), 36. Seidl, 47. Kachyňa (Havran, Doktor) - 25. Štěpánek (Kunstmüller, Krupka), 44. Peslar (Vašíček, Beneš), 50. Střecha (Pleva, Peslar). Rozhodčí: St. Mertl - J. Mertl, Šimánek. Vyloučení: 4:3 - navíc Dvořák (Tábor) 10 + OK + TH. Využití: 1:1. Diváků: 872.
SESTAVA - HC TÁBOR: D. Novák - Tesař, Havran, K. Černý, Kachyňa, Dvořák, T. Černý, Duben - Blažek, Doktor, Šulek - Březina, Heřman, Seidl - Pechánek, Kadilák, Pastyřík.
SESTAVA - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Sláma – Pleva, Černohorský, Lojek, Peslar, Kolda, Sedláček, Marek - Kovářů, Krupka, Střecha, Kuřítko, Beneš, Stehlík, Gregar, Kunstmüller, Štěpánek, Vašíček, Nagy, Marguš.