První urputnou bitvu svedla táborská výprava už po cestě na utkání, nakonec ale autobus s Kohouty do království Žihadel dorazil a jeho posádka se vrhla do boje o potřebné body…

Zahajovací dějství odehrálo táborské mužstvo velmi svědomitě. Domácí celek se sice prodral do několika šancí, ale defenzíva hostů v čele se spolehlivým Klestilem většinu ožehavých situací vyřešila. Naopak na druhé straně ledové plochy nejen hřmělo, ale také uhodilo. V 5. minutě ještě trefil Vaniš jen tyč Dudáčkovy klece. Šťastnější byl jeho spoluhráč z útoku Mrkvička, jenž se podepsal pod dva gólové okamžiky a zajistil hostům uklidňující náskok.

V úvodu druhé třetiny byl zaměstnanějším z obou gólmanů táborský Klestil, ale horké chvíle prožil při šancích Mrkvičky a Krätzera i jeho protějšek Dudáček. Nejprve divže nedokonal čistý hattrick Mrkvička a poté Dudáček efektně zneškodnil velkou šanci Krätzera. V polovině 27. minuty usedl na trestnou lavici táborský forvard Točík. Díky důsledné práci spoluhráčů tam pobyl celé dvě minuty a brzy je za to odměnil, když vzal na sebe zakončení výpadu dva na jednoho a trefil se vskutku parádně – 0:3. Tento okamžik jako by hokejisty od Jordánu na chvíli uspal a v následujících dvou minutách se ocitli pod obrovským tlakem soupeře, který přestáli bez úhony. Možná i proto se ve zbytku druhé části stupňovaly provokace Žihadel k šarvátkám a potyčkám. Ta největší se rozhořela ve 38. minutě, kdy byl hostující Kýhos po odpískání dohrán u mantinelu. Hlavní arbitr Netopil – ač jinak odřídil utkání solidně – z této situace nepochopitelně „vykouzlil" domácí dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. Kohouti si v ní ale počínali výtečně, a především strážce jejich svatyně si hájení svého čistého konta jaksepatří užil.

Třetí perioda měla přinést vystupňovanou snahu Moravanů o výsledkový obrat, táborští hráči ovšem žádné komplikace nepřipustili. Ve 46. minutě jim navíc obstarala stvrzenku na vítězství další skvostná trefa Točíka – 0:4. A protože domácí střelce držel nadále na uzdě bezchybný Klestil, postarali se o další gólový moment znovu Táborští; tentokrát v přesilovce se ujala důsledná dorážka Dvořáka a bylo to 0:5. A nastalo čekání… Domácí diváci nervózně svírali v rukách plyšové hračky, které měli v rámci plánované charitativní akce hodit na led při gólu vstřeleném domácími hráči. Tři a půl minuty před sirénou se dočkali. Hosté chybovali na obranné modré, Horký se řítil na Klestila, a přestože napoprvé neuspěl, nakonec v pádu přece jen šťastně procedil puk za brankovou čáru – 1:5. Led zasypaly zvířátka a postavičky všech velikostí a barev. Jejich úklidu se ujali hráči obou mužstev a po několika minutách byla plocha přichystaná pro zbytek zápasu. Budějovičtí hokejisté nakonec využili euforie k poslední korekci skóre, kterou obstaral Rytnauer.

M. BUDĚJOVICE – HC TÁBOR 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Branky: 57. Horký (Nováček), 58. Rytnauer (Kondratěv) - 8. Mrkvička (Vaniš, Točík), 17. Mrkvička (Heršálek, Dvořák), 29. Točík (Blažek, Havran), 46. Točík (Vaniš, Havran), 52. Dvořák (Krátoška, Hlaveš). Rozhodčí: Netopil - Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 3:9 - navíc Šurý (M. Budějovice) 5+OK. Využití: 0:1. Diváci: 375.
 Sestava HC Tábor: Klestil (Novák) - Havran, Liška, Hlaveš, Kanov, Heršálek, Dvořák, Tesař - Vaniš, Mrkvička, Točík - Severa, Krátoška, Seidl - Blažek, Krätzer, Kýhos.

OHLAS PO UTKÁNÍ - Tomáš Matušík, trenér HC Tábor: „Jsme nadmíru spokojení s tím, že jsme v Moravských Budějovicích získali tři body. Myslím si, že mužstvo odehrálo výborné utkání a jeho výkon podpořil skvěle chytající Klestil. V první třetině jsme se dostali do vedení a měli pak celý zápas pod kontrolou. Od druhé třetiny a hlavně po našem třetím gólu to na nás domácí zkoušeli s provokacemi a vyvolávali potyčky. Tak trochu to chápu, protože zjistili, že hokejově to proti nám prostě nepůjde. V závěru už jsme trochu ztratili koncentraci a povolili soupeři korigovat výsledek. V Moravských Budějovicích je ale jinak vždycky fajn prostředí a přeji soupeři, ať se mu daří."

Dodejme, že už v sobotu od 17.30 hodin hrají táborští Kohouti prestižní derby na ledě píseckého rivala.