Táborští pustili brzy svého tradičního soka do vedení, ale ještě před první sirénou stihli vyrovnat zásluhou Šulka na 1:1. Ve druhé části dostal Jihočechy už po minutě a půl do vedení Havelka, také Pražané ale našli odpověď a ze závaru před brankou táborského Koláře vytěžili vyrovnání na 2:2. To bylo ovšem to poslední, co na táborském ledě přes úpornou snahu dokázali. Domácí mužstvo dokázalo z řady svých vyložených šancí využít ještě dvě další, a to zásluhou Bárty v oslabení a Přibyla, jenž pečetil výsledek v 57. minutě.

HC Tábor – HC Kobra Praha 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 19. Šulek (Matušík, Bárta), 22. Havelka (Matušík), 29. Bárta, 57. Přibyl (Havelka) – 4. Šťastný (Ryzák), 26. Mucha (Novák, Šťastný), rozhodčí: Němec – Kubíček, Sedláček, vyloučení: 5:4, využití: 0:0, oslabení: 1:0, 815 diváků.

HC Tábor: Kolář – Pařízek, Radoš, Černý, Havelka, Havran, Hajič, Doktor, Bouška – Matiášek, Škoda, Seidl – Šulek, Matušík, Bárta – Dančišin, Zayml, Přibyl – Prášek, Tejko, Heřman.
HC Kobra Praha: Sochůrek – Procházka, Pelant, Šteiner, Steinocher, Holý, Ryzák, Zmeškal – Zídek, Hlinka, Mucha, Novák, Sovík, Heldák, Šálek, Šťastný, Ksandr, Kafka.

Hodnocení trenéra HC Tábor Arpáda Györiho: „Na začátku nás nepříjemně poznamenalo brzké vyloučení a následný inkasovaný gól. Pozitivní je, že se kluci brzy dostali zpátky do hry a byli hodně aktivní. Vytvořili jsme si velké množství šancí, ale nedokázali jsme je proměňovat a získat tím kontrolu nad utkáním. Soupeř byl navíc především v soubojích hodně nepříjemný. Je vidět, že máme stále neklid na hokejkách, každopádně si ale ceníme toho, jak kluci dřeli, a že dokázali zápas vyhrát. Mělo by nám to pomoci získat potřebnou pohodu a jistotu. Musím hráče pochválit za jejich nasazení a samozřejmě i za získané tři body.“

V sobotu od 18 hodin – na delší dobu naposledy před diváckou kulisou – přivítají táborští hokejisté v očekávaném sousedském derby posíleného rivala z Písku.