HC TÁBOR – LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV 9:3 (4:2, 2:1, 3:0)

Branky: 6. Matušík (Krätzer, Mařík), 8. Kanov, 20. Liška, 20. Mařík, 24. Nedorost (Mrkvička), 25. Kolomý (Heršálek), 43. Nedorost (Seidl, Kolomý), 60. Matušík (Mařík, Havran), 60. Heršálek (Hájek T., Seidl) – 2. Hadrava Marek (Adam), 4. Kopic (Pavlík), 34. Votápek (Vylíčil), rozhodčí: Kareš, Kopeček – Potůček, Klouda, vyloučení: 10:8 (navíc pelhřimovský Votápek neproměnil trestné střílení), využití: 1:1, oslabení: 1:0, diváků: 1628. Konečný stav série: 3:0. Sestava táborského týmu: Klestil – Havran, A. Hájek (21. Černý), Kanov, Klíma, Heršálek, Liška – Mrkvička, Nedorost, Kellner (41. Sladký) – Mařík, Matušík, Krätzer – T. Hájek, Kolomý, Seidl.

Začátek střetnutí nikterak nenarušil kolorit předchozích bojů. Stejně jako v úvodních dvou zápasech se soubor z Vysočiny naladil do dalšího průběhu zápasu vedoucím gólem, a nejen to – vůbec poprvé v sérii utekl „Kohoutům" na rozdíl dvou gólů. Úspěšnými střelci hostů byli Marek Hadrava a Kopic. Jejich radost ze slibného začátku měla ale jepičí život a záhy se utopila v beznaději. Táborští hráči totiž přispěchali s bleskovou odpovědí a po necelých osmi minutách hry už bylo díky trefám Matušíka a Kanova vyrovnáno. V závěru první třetiny si hosté prožili šok, a jejich smělé myšlenky na obrat v sérii vzaly zřejmě definitivně za své. V čase 19:16 předvedl nečekaný, ale krásný, a navíc perfektně zakončený průnik obránce Liška a dobrá nálada se definitivně přestěhovala na táborskou střídačku. Ještě podstatně těžší balvan pak dopadl na sebevědomí Pelhřimovských pouhé dvě vteřiny před koncem první části, kdy neomylně potrestal hrubku v jejich rozehrávce Mařík – 4:2.

Velmi příznivý sled událostí otevřel hokejistům Tábora cestu k parádnímu startu do druhé třetiny. Ve 24. minutě se poprvé v zápase prosadil Nedorost a o šedesát osm vteřin později přiblížila pelhřimovský konec sezony hezká trefa Kolomého – 6:2. Za tohoto stavu podlehli domácí hráči uspokojení a jali se bavit diváky sice efektními, leč neefektivními kousky. Mužstvo z Pelhřimova využilo momentální liknavosti „Kohoutů" díky Votápkově zásahu ke snížení na 3:6, a mnoho nescházelo k tomu, aby se vrátilo čtvrtým gólem zpět do zápasu. Unikajícího Votápka zastavil Černý nedovoleně a následovalo trestné střílení; brankář Klestil ho však zneškodnil, a odčinil tak svou předchozí hrubku v rozehrávce, kterou naopak za něj hasil před opuštěnou brankou Havran.

Ať už byl tříbrankový náskok jakkoliv lichotivý, v domácí šatně létala namísto spokojených úsměvů důrazná varování z úst trenérů. Na hře v poslední dvacetiminutovce série se to viditelně projevilo a odměnou za návrat k zodpovědnosti se staly Táborským tři góly v síti Čekala, jenž nahradil v pelhřimovské kleci nešťastného Brabce. Ve 42. minutě zakončoval do odkryté branky Nedorost, šestapadesát vteřin před sirénou se prosadil podruhé v utkání i Matušíka v čase 59:42 zpečetil výsledek obránce Heršálek – 9:3.

Pak už se jen pozdravili hráči i oba fanouškovské tábory a radost z postupu se přestěhovala ze stadionu do večerních táborských ulic.

Střípky z utkání

NEJVESELEJŠÍ GÓL? Jednoznačně trefa Ondřeje Lišky z první třetiny. Táborský obránce si udělal výlet do soupeřova obranného pásma, krásně obelstil hostujícího hráče a perfektní střelou nedal brankáři Brabcovi šanci. Tímto gólem zajistil domácím vedení, které už pak ze svých spárů nepustili. Pěkný hokejový okamžik vykouzlil na tvářích spoluhráčů „Lišáka" pobavené úsměvy. Aby také ne, první sezonní trefa tohoto příležitostného střelce rozhodně stála za to…!

TRADIČNÍ DIVÁCKÁ SOUTĚŽ ve střelbě na branku měla tentokrát pozoruhodné obsazení. Do tohoto klání o ceny byli vylosováni šéf táborského fanklubu Martin Bánský a otec domácího útočníka Vojtěcha Mrkvičky. V žádném ze svých tří pokusů ovšem ani jeden z nich puk přes dřevěnou bariéru do sítě neprocedil.

MILÁ NÁVŠTĚVA. Na své bývalé spoluhráče ze společného a úspěšného působení v táborském dresu se v úterý přijeli podívat v současnosti jindřichohradečtí hokejisté Luboš Voříšek a Jaroslav Kocar. Oba patřili k velkým oblíbencům táborských fanoušků, druhý jmenovaný plnil několik sezon roli kapitána týmu.

LODIČKU? UŽ NE!? Každý druholigový triumf táborských hokejistů provází již letitý rituál v podobě vítězné „lodičky", kterou hráči vytvoří na ledě před táborským kotlem. Někteří příznivci táborských barev už ji ale přijímají s rozpaky. „Proč nevymyslí zase něco jiného?" zaznělo z úst jedné mladé fanynky. Vyslyší ji hráči a přichystají fanouškům překvapení, anebo zůstanou u osvědčené oslavy?

LAHŮDKOVÉ CHOREO. O tom, že se táborští fans hokejem dokonale baví, svědčí i jejich další trefné choreo (viz snímek). Táborský Kohout si na Medvídkovi nakonec skutečně pochutnal…

DALŠÍ SOUPEŘ NEZNÁMÝ. Vedle táborských hokejistů už stihli ve druholigové skupině Západ ukončit své série také hráči Sokolova (s Kláštercem nad Ohří) a Žďáru nad Sázavou (s Vrchlabím). Cestu do dalšího kola si zkomplikovali jen kolínští Kozlové, kteří doma podlehli na nájezdy Moravským Budějovicím a musejí cestovat ke čtvrtému utkání na led soupeře. Pro tým HC Tábor se tak stále nabízejí dvě varianty – buď v pondělí přivítá na domácím ledě Kolín, nebo Žďár nad Sázavou.