Mladý, leč ambiciózní tým Západočechů rozehrál sezony velmi slibně. V tabulce se usadil mezi nejlepším kvartetem a na vedoucí příčku obývanou právě Táborem ztrácí jen tři body, přičemž má stejně jako Kobra a Příbram zápas k dobru.

Do středečního utkání půjdou klatovští hokejisté vydatně povzbuzení sérií tří výher v řadě. Při její první položce na rozdíl od táborského týmu položili na lopatky Kobru Praha výsledkem 4:2, následně přehráli David servis České Budějovice 3:0 a v sobotu si odvezli vítězství 3:2 z Písku, kde otáčeli výsledek z nepříznivého stavu 0:2 až v závěrečných jedenácti minutách.

Oba celky se spolu dvakrát utkaly v přípravě a stihli už i jeden mistrovský duel. Kohouti v něm u Jordánu udolali houževnatého a dravého soupeře 2:0. Oba jejich góly zaznamenali obránci za asistencí forvardů Radima Heřmana a Patrika Zaymla. Jako první se ve 30. Minutě trefil Kamil Černý, v 56. Minutě pak pečetil vybojované vítězství Dominik Havelka.

Co přinese středeční odveta na tradičně horkém klatovském ledě?