Pokolikáté už mohou táborští hokejisté označit nejbližší zápasový termín za svůj den D…! Vždyť například ve finále krajské ligy byli nuceni povstat z popela a bojovat s českobudějovickým David servisem až do posledních vteřin rozhodujícího duelu. Povedlo se a přišla na řadu kvalifikace o druholigovou baráž, jejíž vývoj znovu zaklel rozhodnutí až do posledního zápasu na kadaňském ledě.

Ten se hraje už dnes a táborské mužstvo si k němu veze jasnou kalkulaci – výhra za tři body znamená jistý postup, jakýkoliv jiný výsledek hořký konec sezony těsně před barážovými branami.

V úvodním vzájemném střetnutí na táborském ledě potvrdili hráči kadaňské rezervy roli zkušeného kvalifikačního harcovníka a domácího favorita dokonale zaskočili svým vítězstvím 6:4. V zatím posledním střetnutí se ale sami stali obětí sportovního překvapení; na domácím ledě ztratili bod s podceňovaným Ostrovem a mírně tím táborskému celku jeho úlohu pro dnešní duel usnadnili (stačí mu jakékoliv tříbodové vítězství bez dalších „výpočtů“).

Naprosto jisté je, že se dnes kadaňský stadionek ponoří do atmosféry, jakou už delší dobu nezažil. Z Tábora míří na sever Čech mimořádně početná enkláva fanoušků a chystá se tam strhnout ve prospěch svého týmu modro-bílý uragán. Všichni u Jordánu doufají, že tradiční směs fanouškovské podpory a bojovnosti týmu opět vyvrcholí mohutným výbuchem táborské hokejové euforie.