Středočeský tým se na obnovenou premiéru v republikové soutěži vyzbrojil tak, že ho lze bez okolků označit za jednoho z horkých favoritů skupiny. Stavidla zabezpečení nově skládaného mužstva se s příchodem kouče Jana Tlačila otevřela na druhou ligu nadstandardně. Podle informací Příbramští zařadili do programu své přípravy dopolední tréninky a nechybělo v něm ani domácí soustředění. Ještě více udivuje přísun hráčů do klubu reprezentujícího město uranu. Příbramskou kabinu obývají hráči, kteří buď mají cenné zkušenosti s vyšší soutěží, anebo už si stihli na druholigové scéně vydobýt vysoké renomé.

Táborští se s příbramskou družinou potkali ve dvou přípravných zápasech. V tom prvním ještě nováčka zaplavila táborská vítězná vlna a prohrál 3:6, v domácí odvetě ale přichystal kohoutům jedinou letní porážku v poměru 4:5.

„Příbram je hodně nepříjemným a těžkým soupeřem, což jsme v přípravě poznali,“ varuje trenér domácí hokejové party Arpád Györi. „Kádr pro druhou ligu poskládala velice silný. Víme, co by na soupeře mohlo platit, ale chceme se samozřejmě prosadit především svou vlastní hrou,“ dodal kouč.

Zatímco Středočeši brali ve slavnostně laděné premiéře druhé ligy proti Písku dva body za výhru 3:2 po prodloužení, Táborští zvládli s rutinou zápas v azylu čínského účastníka soutěže, týmu Golden Dragon. Hlavními devízami středečního vítězství jsou tři body do tabulky, nula na kontě obdržených gólů i fakt, že si utkání nevybralo žádnou zdravotní daň. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech tak nemusejí dělat ve svém seznamu žádné další škrty. V rekonvalescence zůstávají brankář David Novák, obránce Václav Beran a útočníci Jan Trummer s Jakubem Pípalem.

Jednu nesmírně cennou posilu ovšem domácí mužstvo v sobotní bitvě představí. Řeč je o táborských fanoušcích, kteří by si navzdory konkurenci v podobě programu Táborských setkání měli na zimní stadion najít cestu.