Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Táborští hokejisté rázně zkrotili Orly

Tábor - Hokejisté táborského HC přivítali ve 22. kole první ligy mužstvo Orlů ze Znojma.

21.11.2009

V sestavě táborského týmu nechybí ani zkušený obránce Jan Kudrna.Foto: Pavel Šácha

Prostřednictvím webu Táborského deníku mohou fanoušci nahlédnout přímo do zákulisí zápasu, který je pro domácí poměrně důležitý.

17.44 - Hráči se zvolna trousí z rozbruslení došaten. V domácím dresuse na utkání připravuje českobudějovický host Jakub Kovář, v útoku by mělpodruhé obléct dres "Kohoutů" Štěpán Hřebejk. Co nabídne fanouškům v ochozech úvodní dějství?

18.39 - První třetina je u konce a domácí celek vede 1:0. Zápas se pro něj otevřel hrozivě a už ve 3.minutě lovil domácí gólman Kovář puk ze své sítě poprvé - v přesilové hře ho pohotovou tečí překonal Vyletelka. Táborské mužstvoovšem vlétlo do zápasu s maximální snahou, což se mu ještě v průběhu úvodní části hry vyplatilo. V 5. minutě zužitkoval křížnou přihrávku Stejskala Mrkvička a vyrovnal na 1:1, o dvě minuty později pak strhl vedení na domácí stranu Kuchejda, jenž v početní převaze těžil ze souhry Štrby.

Maskot Kogy starající se o zábavu diváků ocenil domácí výkon: "Kluci bojují jako lvi. Líbí se mi, jak brání střední pásmo. Celkově je to ale hokej nahoru dolů."

Za chvíli začne druhá třetina. Zůstane vedení na domácí straně?

19.36

Táborský tým zatím kráčí k důležitému tříbodovému zisku a vede už 3:1.

O jedinou branku ve druhé části hry se postaral Aleš Padělek, který v přesilovce šikovně tečoval za Horčičkova záda nahození Jindry.

Nespornou kvalitu hokeje bohužel znehodonocuje těžko pochopitelné rozhodování sudího Klimeckého. Vinou toho je hra neustále přerušována, což už nemusí vadit domácímu Špergerovi, který se šel po dvou desetiminutových osobních trestechpředčasně sprchovat.

"Bohužel se moc nehraje hokej, jsme nepochopitelně vylučováni a to samozřejmě brzdí tempo hry. Pokud hrajeme v pěti, což vážně není často, tak bych řekl, že jsme lepší," ohlédl se za druhou třetinou táborský útočník Jiří Ferebauer.

20.27

A právě posledně jmenovaný útočník se zapsal do kroniky posledního dějství jedním vstřelených gólem. Už předtím se ovšem trefili dva iní hráči. V polovině 48. minuty sev oslabení táborského týmu neomylně trefil Mrkvička a zvýšil na 4:1. O dvěminuty později se podruhév zápase prosadili hosté,kdyžve skrumáži před brankou projel puk na hůl Staňka a ten zamířil přesně - 4:2. Konečnou podobu dali přesto výsledkudomácí hokejisté; v 53. minutě se v početní převaze ocitl v blízkosti Horčičkovy svatyněFerebauer a ověnčil svůj návrat na táborský led¨pečetící pátou brankou.

Sobotní termín střetnutí nalákal do ochozů táborského stadionu zatím zřejmě nejvyšší sezonní návštěvu(oficiálně 1530). Diváci své přítomnosti na stadionu určitě nelitovali, o čemž svědčí jejich skandovaný potesk během utkání i po něm.

A přidejmeještě sestavu táborského mužstva: Kovář (Kučera) - Jindra, Poživil, Kotaška, Lukáč, Kudrna, Černý (Kanov, Havran) -A.Padělek, Kuchejda, Štrba - Nedorost, Šperger, Kocar - Ferebauer, Mrkvička, Stejskal (od 21. navíc Hřebejk, který dorazil na stadion později, a tak zasáhl jen do dvou třetin).

Autor: Pavel Šácha