V sobotním druholigovém střetnutí nenechali Kohouti svého rivala k úspěchu ani přičichnout a odvezli si z jeho ledu hladké vítězství. Zářivou stuhou na této milé pozornosti se stalo čisté konto brankáře Davida Nováka.

Zahajovací dvacetiminutovka se nesla v očekávaném duchu. Mladý domácí výběr vsadil do hry dobrý pohyb i maximální důraz, a díky tomu svedl s vyzrálejším táborským celkem opticky rovnocennou partii. Skóre tomu však ani zdaleka neodpovídalo a Kohouti vystavěli pevné základy pozdější bezproblémové výhře. V úvodu 10. minuty jim přesnou tečí zařídil vedení Prokeš – 0:1. O tři minuty později hráli Táborští druhou přesilovku v zápase. Po střele Matušíka si našel odražený puk Urbanec a chladnokrevnou dorážkou podruhé rozesmutnil své nedávné spoluhráče – 2:0. Písecký hráč v barvách Tábora tak možná ještě víc rozdmýchal negativní emoce, které se po přesunu k Jordánu snášely z hlediště na jeho osobu. V tu chvíli ještě domácí příznivci netušili, že je za dalších pět minut „obdaruje“ i jiný expísecký hokejista, a to Dvořák, jenž po přečíslení zamířil neomylně mezi betony táborského odchovance ve službách IHC Štekra – 0:3. Necelou minutu poté ukázal domácím obráncům záda Blažek; v zakončení byl faulován a sudí Malota nařídil trestné střílení, při kterém však gólman Písku ovšem úmysl táborského forvarda přečetl.

Ve druhém dějství slevili Písečtí na aktivitě a hostující tým na herní kvalitě, a tak spoře zaplněné ochozy nesledovaly příliš záživnou partii. Několik náznaků šancí na obou stranách si pohlídali oba brankáři a dlouho to vypadalo, že tentokrát diváci gól neuvidí. Přestávku nakonec strávili radostněji táborští výletníci. V polovině 36. minuty jim předvedla pěknou přesilovkou kombinaci první útočná formace a Heřmanovi nezbývalo, než uklidit přesnou přihrávku Andrese do odkryté klece – 0:4.

Poslední třetina se odehrála v poklidné režii táborského mužstva. Písečtí hráči se mu snažili znepříjemnit život tvrdou hrou, ale k ničemu jinému od hostů povolení nedostali. Hokejisté v bílých dresech naopak potvrdili svou vládu nad utkáním dalším dvěma zásahy. Ve 52. minutě zužitkoval krásnou Matušíkovu nabídku zpoza branky Seidl a na konci 57. minuty skončila za zády nešťastného Štekra i přesně mířená střela Březiny – 0:6.

IHC PÍSEK - HC TÁBOR 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)

Branky: 10. Prokeš (Tesař, Heřman), 13. Urbanec (Matušík, Dvořák), 18. Dvořák (Matušík, Heřman), 36. Heřman (Andres, Prokeš), 52. Seidl (Matušík, Kachyňa), 57. Březina (Prokeš). Rozhodčí: Malota - Vavruška, Oudes. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváků: 302.

IHC PÍSEK: Štekr – Hanus, Hřebíček, Suda, Herr, Turek, Červinský, Koutenský, Švagr – Vlk, Doktor, Polata, Ciboch, Koupal, Bárta, Jiřinec, Drda, Rod, Sýbek, Novák, Pouch.

HC TÁBOR: Novák – Kachyňa, Tesař, Havran, Raiterman, Duben, Dvořák, Košař – Heřman, Prokeš, Andres - Seidl, Matušík, Urbanec - Blažek, Pechánek (41. Kadilák), Březina - od 41. navíc Škrdleta.

OHLAS PO DERBY - Zdeněk Šťastný, asistent trenéra HC Tábor: „Jeli jsme k derby s pokorou a očekávali jsme těžké utkání, protože Písek odehrál výborný zápas s Moravskými Budějovicemi, který dotáhl až k nájezdům. V prvních minutách se to potvrzovalo, domácí byli hodně houževnatí a dobře bruslili. Naše zkušenost to ale dokázala eliminovat, dostali jsme se do vedení, a pak už jsme měli zápas pod kontrolou. Musím vyzdvihnout výborný výkon Davida Nováka v brance. Podržel nás hlavně v úvodu druhé a třetí třetiny, kdy jsme k tomu přistoupili laxněji, než bychom měli. Teď už se budeme připravovat na sobotní zápas s Havlíčkovým Brodem, který je před námi o skóre na prvním místě. Těšíme se na diváky a věříme, že nám tak jako vždycky proti tomuto silnému soupeři pomohou.“