Táborský celek se musel v nejzápadnějším výběžku republiky obejít bez zdravotně indisponovaných obránců Plášila s Hubatou a útočníků Seidla s Vlčkem, z pracovních důvodů chyběl univerzál Zíb. Dres kohoutů naopak poprvé oblékli Bahenský s Duchanem, navrátilec Prášek a mladíček z juniorky Kohout.

Průběh úvodní části naznačil, že to nebude ten pravý táborský den. Po oboustranně opatrném začátku se sice v první výraznější šanci utkání objevil Severa, o pár desítek vteřin později ale uhodilo na druhé straně kluziště – hráči domácího Stadionu dostali příliš volnosti v blízkosti Dvořákovy klece, a šťastnou, leč úspěšnou střelou z mezikruží toho dokázal využít Parshakov – 1:0.

Úvodní minuty druhé třetiny přinesly herně nejzdařilejší, pohříchu však osiřelou pasáž v podání Tábora. Jejich zvýšená ofenzivní aktivita vyústila v první početní převahu a následně i vyrovnávající trefu. Obstarala ji rychlá kombinace z dílny Severy, z otočky přihrávajícího Dančišina a zakončujícího Práška – 1:1.

Od tohoto okamžiku se měli kohouti odrazit k dalšímu náporu a výkonnostnímu vzestupu, místo toho ale jejich hra postupně uvadla a Západočeši srovnali krok.

Poměrně nevzhledný obraz hry nikterak nevylepila ani poslední dvacetiminutovka, v níž se urodilo šancí jako šafránu, a tak utkání dospělo do prodloužení.

V něm přišlo bleskové rozuzlení. Hned po jeho zahájení se vydal na zteč hostující Milfait, ze dvou protihráčů udělal solné sloupy a následně předložil spoluhráči Severovi nabídku, která se prostě neodmítá – 1:2.

„Hodnocení zápasu bude tentokrát stručné. Jeho výsledek pro nás představuje ztrátu bodu, na druhé straně jsme ale všichni rádi, že se nám nakonec alespoň v prodloužení podařilo utkání zvládnout a získali jsme druhý bod,“ pronesl táborský trenér Aleš Krátoška

Stadion Cheb – HC Tábor 1:2 PP (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Parshakov (Troška, Shafeev) – 25. Prášek (Dančišin, Severa), 61. Severa (Milfait, Suchánek) Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 2:3 Využití: 0:1 Góly v oslabení: 0:0 Střely: 38:38 Diváci: 68.
Tábor: Dvořák - Suchánek, Krejčí, Černý, Kříž, Hajič, Kohout - Bárta, Matušík, Šulek - Endál. Milfait, Severa - Prášek, Dančišin, Bahenský - Zayml, Duchan, Duda.
Další výsledky 28. kola
Chomutov - Písek 6:2, Jablonec nad Nisou - Letňany 2:8, Příbram - Most 3:5, Vrchlabí - Děčín 5:1, Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 4:2, Kobra Praha - Klatovy 4:1, Hronov - Řisuty 4:6.