Jihočeši byli v úvodní části aktivnější, ale z několika nadějných příležitostí proměnili jednou, když si v 17. minutě po střele Suchánka našel odražený puk Dančišin.

Na začátku druhé třetiny kohouti vyvinuli enormní tlak, ale na brankáře Brázdila nevyzráli a byli to naopak hosté, kteří dvakrát udeřili a vytěžili z minima maximum, když potrestali zaváhání soupeře.

Třetí perioda se nesla ve znamení dobývání benátecké branky. V 45. minutě vyrovnal Zadražil a v 53. se o vítěznou trefu postaral Zeman. Hosté dvě minuty před sirénou odvolali brankáře, ale ve středním pásmu se puku zmocnil matador Huna a definitivně pečetil úvodní výhru Tábora.

Stínem utkání je zlomený kotník útočníka Dančišina ze závěru utkání, pro kterého tím skončila sezona.

Písečtí basketbalisté v 7. kole nadstavbové fáze nejvyšší soutěže v závěru otočili utkání s Ostravou a zvítězili 96:93.
Obrat v samém závěru. Sršní roj ubodal ostravské basketbalisty

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání a že soupeř bude rozehranější. Deset dní jsme stáli. Kluky jsme na to připravovali. Myslím si, že v první třetině jsme si s tím dobře poradili. V té druhé, po nějakých našich šancích, jsme zápas asi trošku podcenili a soupeř dvě naše zaváhání potrestal. V závěrečné části hry jsme se vrátili k naší hře, k play off hokeji, který budeme chtít předvádět a utkání jsme otočili. Vedeme 1:0, což je nejdůležitější,“ konstatoval trenér Tábora Richard Lobo.

Druhý zápas série hrané na tři vítězství je na programu ve čtvrtek 14. března v Benátkách (18).

HC Tábor – HC Benátky nad Jizerou 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)

Branky: 17. Dančišin (Suchánek, Nevšímal), 45. Zadražil (Jáchym), 53. Zeman (Huna, Matušík), 60. Huna (Matušík) – 31. Martínek (Zumr, Vágner), 38. Šafránek (Jankovský, Kučera). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Rozhodčí: Šperl, Valda – Teršíp, Tuháček. Diváci: 1783.
Tábor: Žajdlík – Plášil, Jáchym, Černý, Hajič, Suchánek, Hubata, Gajdolín – Krliš, Matušík, Zeman – Dančišin, Milfait, Severa – Prášek, Zadražil, Huna – Nevšímal, Zíb, Šulek – Duda.

Další výsledky osmifinále II. ligy

Skupina Západ: Chomutov – Kobra Praha 3:0, Letňany – Děčín 6:2, Příbram – Vrchlabí 4:2.

Skupina Východ: Havířov – Žďár nad Sázavou 8:2, Vyškov – Kopřivnice 9:1, Hodonín – Nový Jičín 5:3, Opava – Havlíčkův Brod 3:4 PP.