Utkání se odehrálo v rámci oslav šedesátého výročí lomského fotbalu. Předcházel mu oficiální nástup a jeho „třetí poločas" se později dohrával v tamním kulturáku, kde bylo připraveno posezení.


Fotbalovému zápasu bylo ovšem vyhrazeno obvyklých devadesát minut hry. Hokejisté do něj vstoupili dvěma slibnými šancemi, vzápětí ale nabral vítr do plachet domácí celek a nekompaktní táborskou družinu jasně přehrával. Promítlo se to i do výsledku, kdy Lomští postupně navýšili skóre až na 5:0, a to ještě zapůjčený brankář Švejda v mnoha případech v brance HC čaroval. Beznaděj hostů protrhl až těsně před přestávkou Seidl, který tváří v tvář domácímu brankáři nezaváhal a snížil na 5:1. Tradičně impulzivní trenér Matušík měl přesto svému týmu o poločasové pauze co říct.

Po přestávce vyběhla z domácí šatny na trávník nová jedenáctka i s hráči Táborska C, kteří v sezoně samostatně působili ve III. třídě, ale do nové sezony by měli jít právě v barvách Lomu. Také z hokejové kabiny jakoby ale vyrukovalo do boje jiné mužstvo. Počínalo si o poznání důsledněji než v předchozím dějství a hra se vyrovnala. Namísto pokračování domácí kanonády se tak právě Táborští postarali o sympatickou korekci skóre. Nejprve se trefil hlavou po rohu Zayml, který přijel až na druhou půli, a poté se ještě stihl prosadit Blažek po individuální akci Seidla.

Zápas skončil vítězstvím Sokola Lom v poměru 5:3, které ovšem jen o pár desítek minut později ustoupilo do pozadí při společném posezení. Dodejme, že v netradičně žluto-černých dresech Kohoutů dominovali zkušení fotbalisté Radek Seidl, Tomáš Klestil, Martin Mařík, a s nimi i bezchybný stoper Jan Kanov. Zápas se hrál před velice solidní návštěvou, přičemž v Lomu nechyběla ani skupina fanoušků v modro-bílých barvách HC Tábor.
Sestava HC Tábor: Švejda – Heršálek, Hlaveš, Semrád, A. Hájek, Kanov, Šašek, Novák, Novotný – Mařík, Klestil, Pospíchal, Bílek, Zayml – Seidl, Blažek, Straka, Březina.

Tomáš Matušík, trenér HC Tábor: „Do zápasu nenastoupila celá řada hráčů, kteří mají drobná zranění a nemělo význam nic riskovat (někteří se ale přijeli na spoluhráče podívat – pozn. aut.). První poločas byl z naší strany hrozný, v tom druhém už jsme hráli o dost lépe a důrazněji. Samozřejmě se projevilo, že v našem týmu hraje závodně fotbal jen několik kluků. Každopádně to pro nás bylo užitečné, protože při přípravě se ke hře pochopitelně tolik nedostaneme."