IHC Králové Písek – HC Tábor 1:13 (0:2, 0:3, 1:8)

Branky: 55. Čížek (Novák, Šuhaj) - 1. Havelka (Černý, Šulek), 11. Kříž (Dančišin, Hasman), 22. Šulek (Bárta, Seidl), 30. Chocholoušek (Šulek, Zíb), 40. Dančišin (Černý, Šulek), 43. Hasman (Hajič, Dančišin), 47. Dančišin (Kříž, Hasman), 47. Prášek (Radoš, Zíb), 49. Kříž (Hajič, Hasman), 52. Hasman (Hajič, Havelka), 54. Endál (Dančišin, Hasman), 56. Endál (Dančišin, Chocholoušek), 59. Dančišin (Hasman, Hajič). Rozhodčí: Battěk - Gregar, Hradil. Vyloučení: 8:3 - navíc Dačišin (Tábor) neproměnil trestné střílení. Využití: 0:4. Poměr střel: 21:52. Diváků: 444.

IHC Králové Písek: Ludvík (49. Kadlec) – Dosek, Dudáček, Tampier, Novák, Kouba, Kurfürst, Turek – Čížek, Pouzar, Bednařík, Volf J., Januška, Sýbek (C), Šuhaj, Novotný, Janoch, Matějček.
HC Tábor: Kolář - Kříž, Hajič, Černý, Havelka, Pařízek, Radoš, Hubata - Hasman, Dančišin, Endál - Seidl, Bárta, Šulek - Zíb, Zayml, Prášek, Chocholoušek.

Před utkáním domácí činovníci poblahopřáli legendě jihočeského hokeje Jaroslavu Pouzarovi k jeho sedmdesátinám. Syn trojnásobného vítěze Stanley Cupu následně vyrukoval do derby v barvách domácího Písku.

Táborské mužstvo se poprvé prosadilo už čtyřiadvaceeti vteřinách hry, když ještě o pět sekund dříve neproměnilo trestné střílení. V dalších minutách jeho hráči rázně vykročili za konečným úspěchem a měli průběh střetnutí pevně ve své moci. Už po dvou třetinách jejich trvalého ofenzivního tlaku bylo o osudu střetnutí prakticky rozhodnuto a odnášeli si do kabin vedení 5:0.

To hlavní ale přišlo na řadu až v závěrečné dvacetiminutovce. S chutí hrající lídr tabulky zasypal nešťastné písecké Krále dalšími osmi góly a k radosti svých příznivců v hledišti oslavil už dvanáctý druholigový triumf nad svým sousedem v řadě za sebou.

Třemi góly a stejným počtem přihrávek se zaskvěl Milan Dančišin, na domácí straně byl vyhlášen nejlepším hráčem jediný střelec Písku Jakub Čížek.

OHLASY TRENÉRŮ:

Arpád Györi, HC Tábor: „Už od začátku jsme měli hru ve své moci a postupně se to projevilo i na skóre. Po našem šestém gólu se Písku úplně rozpadla hra a my jsme tentokrát v žádné z pasáží zápasu vyloženě nepolevili, proto se nakonec zrodil tak výrazný výsledek. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Kluky musím za utkání samozřejmě pochválit. Do konce základní části nás teď čeká ještě osm zápasů a je důležité, abychom i v nich dokázali udržet koncentraci po celých šedesát minut.“
Milan Filipi, trenér píseckého týmu: „Byl to jednoznačné utkání. Tábor je úplně někde jinde a s takovými týmy z popředí soutěže se v současné době nemůžeme rovnat. To je bohužel realita. Nezbývá nám, než soupeři pogratulovat. Pro nás je teď důležité, abychom se dokázali vzpamatovat a dali se dohromady do sobotního zápasu na ledě Řisut."