Hráči od Jordánu vyrukovali do zápasu s avizovanými čtyřmi formacemi a odhodláním co nejdříve otupit nadšení nevyzpytatelného čínského protivníka. Předzápasový plán do puntíku splnili a hned v úvodních minutách hry setřásli ze svých hokejek hrozící nervozitu. Po první třetině si do kabiny odnášeli vedení 4:0 a bylo jasné, že zápasové těže už ze svých rukou nepustí.

Nástup kohoutů do druhé části hry sice nebyl ani zdaleka podle představ trenérů, přestože měli nadále navrch. Po pátém gólu do sítě čínského protivníka se hra Jihočechů znovu srovnala, ale přes řadu šancí už přibyly do statistik zápsů jen dva gólové zápisy.

CHINA GOLDEN DRAGON – HC TÁBOR 0:7 (0:4, 0:2, 0:1)

Branky: 3. Matējka (Havelka, Kadilák), 6. Heřman (Zayml), 10. Dančišin (Černý, Heřman), 11. Šulek (Seidl, Jan Bárta), 34. Hajič (Seidl), 37. Havran (Kadilák, Matējka), 42. Jan Bárta (Šulek, Seidl). Rozhodčí: Škrobák – Kučera, Beneš. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváků: 82.

Hodnocení trenéra – Arpád Györi, HC Tábor: „Očekávali jsme, že soupeř bude houževnatý a připravený klást odpor, ale podařilo se nám to zlomit hned na začátku, kdy jsme mu odskočili. Pod dojmem čtyřgólového náskoku se nám pak trochu zbortila hra ve druhé třetině. Místo toho, abychom se stále tlačili do brány, jsme začali tvořit nějaké věci, které bychom měli řešit jinak. Každopádně ale byla znát chuť kluků do hry a poměr střel i všechno ostatní jednoznačně vyznělo pro nás. Směrodatný není výsledek 7:0, ale fakt, že jsme ten první zápas zvládli, Je to pro nás důležitý krok do dalších utkání a klukům za něj děkuju.“

V sobotu 14. září od 18 hodin si to táborský tým rozdá v domácí druholigové premiéře s nováčkem z Příbrami.