Klíčovou položkou v cestě za potřebným bodovým ziskem se staly tři využité přesilové hry. Role vůdce táborské ofenzívy se ujal kapitán Jakub Matušík, který v závěru střelou do opuštěné domácí klece zpečetil první sezónní hattrick.

Po rozpačitém úvodu se táborský celek dostal do tempa a po první části hry si odnesl do šaten vedení 2:1. K začátku druhé periody přistoupili hosté příliš liknavě a náležitě za to pykali, když povolili soupeři během dvou minut otočit výsledek. Procitnutí ovšem přišlo v pravý čas a po dvou dějstvích vedli 5:3. Domácí Lední Medvědi ještě dokázali v poslední dvacetiminutovce utkání zdramatizovat a dostat se na kontakt, táborské mužstvo už si ale veledůležité vítězství vzít nenechalo.

LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV – HC TÁBOR 4:7 (1:2, 2:3, 1:2)

Branky: 9. Kopic, 22. Vysloužil, 23. F. Kasalý F. (Pospíchal), 46. Krtek - 8. Blažek (Matušík, Hajič), 16. Zayml (Dvořák, Blažek), 27. Matušík (Havran, Duben), 32. Blažek (Hajič, Matušík), 36. Matušík, 51. Drda (Hrala, Pechánek), 59. Matušík. Rozhodčí: Maršálek - Urubčík, Kleprlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:3. Diváků: 280.
Sestavy – Lední Medvědi Pelhřimov: Holík – Kříž, Hráček, Krtek, Port, Oščádal, Pospíchal, Kasalý – Martin Hadrava, Kaminski, Vysloužil, Kopic, Votápek, Siřiště, Mejzlík, Kasalý, Marek Hadrava. HC Tábor: Řehoř - Havran, Duben, Kachyňa, Raiterman, Dvořák, Košař - Blažek, Matušík, Hajič - Březina, Zayml, Hrala - Kalaš,. Pechánek, Prášek - od 21. navíc Drda.

TRENÉR PO UTKÁNÍ - Arpád Györi, HC Tábor: „Úvod utkání se nám vůbec nevydařil a Milan Řehoř nás musel podržet při dvou domácích velkých šancích. Pak se naše hra zlepšila, byli jsme aktivnější i pilnější ve střelbě a zaslouženě jsme se získali vedení. V té druhé jsme ale vůbec nezachytili začátek a soupeř se díky dvěma gólům dostal na koně. Naštěstí jsme se brzy dostali do hry a výsledek otočili. Sice jsme pak ještě inkasovali na 5:4 po zbytečném faulu, ale závěr jsme si zkušeně pohlídali. Utkání rozhodla četnost naší střelby a tři využité přesilovky. Jen nás mrzí, že nás nadále sráží naprosto zbytečné chyby a děláme si to těžké. Za tři body jsme v naší situaci samozřejmě velmi rádi; nebylo to jednoduché, ale kluci to zvládli a radujeme se z vítězství.“