Teprve druhou sezónní újmu jim nečekaně připravil Kolín, který svým výkonem ukázal, že jeho dosavadní umístění v suterénu tabulky nekoresponduje se skutečnou silou týmu. Domácí celek se tak musel spokojit s bodem a vinou porážky 2:3 po prodloužení klesl na druhou příčku za Havlíčkův Brod.

Sobotní duel na táborském ledě měl od začátku vysoké tempo, ale nebezpečných situací před oběma brankami se příliš neudálo. Změnila to až polovina 11. Minuty, kdy se na domácí straně prosadil přesnou tečí Pechánek. Tento okamžik probudil doposud spící ofenzivní spády kolínské družiny, která až do první sirény vládla dění na ledě. V 16. Minutě se za to dočkala zasloužené odměny v podobě Voženílkova zásahu při přesilové hře – 1:1.

Hosté od Labe rozehráli lépe i druhé dějství a domácí brankář Nováka se musel podobně jako v úvodní části hry několikrát vyznamenat, aby udržel skóre v rovnovážné podobě. Přesto to byl táborský soubor, který opět zahýbal stavem střetnutí. Přesilovkový vedoucí gól Urbance ze 33. Minuty zažehl obrovskou ofenzívu Jihočechů, která už jim ale pohříchu navýšení náskoku nepřinesla a museli se spokojit s vedením 2:1.

Poslední třetinu si vzali pod svůj patronát kolínští Kozlové. Domácí hráče, kteří se nemohli dostat do potřebného tempa, v ní výrazně přestříleli a pi zásluze se jim podařilo vyrovnat na 2:2 po přesné střele Panny z 53. Minuty. V závěru měli sice znovu navrch Táborští a v jednom případě dokonce dopravili puk za záda brankáře Sejpala, ale gól byl dosažený vysokou holí a sudí Battěk ho neuznal.

Téměř sedmnáct stovek diváků v ochozech tak vidělo prodloužení, které ovšem trvalo jen něco málo přes dvě minuty. V čase 62:04 se ocitl za zády domácích hokejistů Panna, byl faulován a z nařízeného trestného střílení vybojoval pro Kolín velmi cenný druhý bod. Z něj se mohl radovat také táborský odchovanec ve službách Kozlů Ladislav Hlaveš, kterého v létě zavály do Kolína pracovní povinnosti.

HC TÁBOR – SC KOLÍN 2:3 PP (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Branky: 11. Pechánek (Blažek, T. Černý), 33. Urbanec (Blažek) - 16.Voženílek (Kadlec, Malý), 53. Panna (Semirád), 63. Panna z trestného střílení. Rozhodčí: Battěk - Horažďovský, Šimánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváků: 1693.
SESTAVY - HC Tábor: D. Novák - Tesař, Havran, K. Černý, Duben, T. Černý, Dvořák, Raiterman - Heřman, Prokeš, Andres - J. Březina, Matušík, Seidl - Blažek, Pechánek, Urbanec. SC Kolín: Sejpal – Hanzl, Pýcha, Voženílek, Hlaveš, Březina, Barták, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Prokop, Kysela – Pilný, Kadlec, Kozák.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Arpád Györi, asistent trenéra HC Tábor: „Věděli jsme, že je Kolín silným soupeřem, i když zatím nemá výsledky., To se také potvrdilo a soupeř u nás odehrál výborný zápas. My jsme v první třetině dělali dost chyb v obranné fázi a Kolín nám hrozil z brejků. Navíc jsme hráli špatně přesilovky, ve kterých nám chyběla střelba. Promítlo se to i do začátku druhé třetiny a v prvních deseti minutách chytil David Novák tři jasné gólové šance soupeře. Druhá desetiminutovka byla z naší strany naopak velmi dobrá. Vytvořili jsme si tlak, dali druhý gól, tyčku, a chyběla tomu jen uklidňující třetí branka. Ve třetí části působil Kolín hokejovějším dojmem, přestřílel nás a zaslouženě vyrovnal. My jsme pak také ještě měli šance, ale nic z toho nebylo. Musíme přiznat, že byl soupeř tentokrát lepší a bod navíc si zasloužil. To, že máme bod, jde především za Davidem Novákem.“

Ladislav Hlaveš, táborský obránce ve službách SC Kolín: „Nastoupit v Táboře byl pro mne hodně zvláštní pocit, ale je to sport, a já teď hraju za Kolín. Samozřejmě jsem chtěl, abychom tady uspěli a nakoplo nás to. Už v některých předchozích zápasech jsme hráli dobře a rozhodně jsme měli mít víc bodů. Do zápasu jsme šli s respektem, protože domácí kluci byli první v tabulce. Na druhé straně jsme si ale říkali, že pokud do toho dáme všechno, můžeme i tady uspět, což se potvrdilo. Myslím si, že ten výsledek je nakonec zasloužený. Tábor nehrál špatně, ale nám to sedlo a odmakali jsme to. Mám z vítězství radost, i když je to tady doma v Táboře. Od domácích fanoušků jsem žádné reakce na mě neregistroval, ani ty negativní, za což jsem rád. Na konci jsem zamával tribunám a poděkoval s týmem kolínským fanouškům, kteří sem za námi dorazili.“